Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Zápas Plzně s Baníkem se obešel bez problémů s fanoušky

20. října 2019 15:08 - Plzeň
(Aktualizováno: 20. října 2019 19:43)

Na rizikový zápas první fotbalové ligy mezi Viktorií Plzeň a Baníkem přijelo 590 ostravských fanoušků. Žádné problémy nezpůsobili, většina z nich už odjela ve dvou vlacích, část autobusy a dodávkami. Policisté řešili přestupek proti veřejnému pořádku ze strany domácích příznivců, kteří zahalili kouřem část stadionu a zápas musel být na několik minut přerušen. Na stadionu pyrotechnika nebyla, řekla ČTK policejní mluvčí Ivana Jelínková.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Dva pachatele přestupku máme ustanovené na základě videozáznamu, další videozáznamy vyhodnocujeme," uvedla mluvčí. Policisté nikoho nezadrželi. Přestupky bude řešit obvodní oddělení Plzeň-střed, které pachatele předvolá. Hrozí jim pokuta a zákaz vstupu na zápasy.

Podle informací ČTK ochranka nepustila na stadion tři opilé ostravské fanoušky, s dalšími žádné problémy nebyly. Příznivci Baníku s sebou měli desítky barevných nafukovacích zvířat na hraní. Už po výstupu z vlaku je nafoukli a šli s nimi na stadion. Před vstupem je vypustili a v sektoru hostů opět dofoukli. Jeden z nich uvedl, že to bylo na protest proti zvýšenému plexisklu, jehož vinou si připadají jako v teráriu.

Chování fanoušků monitorovaly ve městě od rána desítky policistů. Fanoušky doprovázeli od vlakového nádraží na stadion i na zpáteční vlak a jeli s nimi až do Rokycan. Hlídky byly také na trase od autobusového nádraží. Byli hodní, uvedla mluvčí. Na dodržování pořádku a bezpečnosti dohlížela pořádková jednotka, dopravní i kriminální služba a psovodi se psy. Policisté nepovolali posily ze sousedních krajů, vypomáhaly pouze hlídky na koních z Prahy.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..