Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Trenér Kozel cítí v Jablonci obrovskou šanci

14. července 2007 21:04 - JABLONEC NAD NISOU

Před čtyřmi lety završil prvoligovou hráčskou kariéru v dresu Plzně a nyní se do nejvyšší soutěže vrací v nové roli. Fotbalový kouč Luboš Kozel převzal Jablonec. „Jablonecká nabídka mi přišla velmi zajímavá. Dostal jsem obrovskou šanci trénovat první ligu ve stabilizovaném a fungujícím klubu s výbornými fotbalovými podmínkami. Nic lepšího mě ani potkat nemohlo,“ přibližuje první poznatky začínající trenér.

Kozel už jako trenér působil u třetiligové rezervy pražské Slavie. „Největší rozdíl mezi oběma soutěžemi je v kvalitě hráčů. V první lize existují samozřejmě i permanentní tlaky na výsledky, ale na to jsem byl zvyklý už z hráčské činnosti. Snad mě v tomto ohledu nic nepřekvapí. Hodně spoléhám i na spolupráci s asistenty Hřídelem a Webrem. Věřím, že vytvoříme sehraný trojúhelník,“ vypráví Kozel a pochvaluje si i přehled a rutinu nejzkušenějších hráčů.

„Jsem rád, že k osobnostem Fukalovi a Barankovi přibyl také Zelenka. Hráli jsme spolu už za Slavii a od té doby navzdory přibývajícímu věku nic neztratil ze svých střeleckých schopností. V přípravných zápasech není jen koncovým hráčem, ale poctivě pracuje i pro mužstvo,“ glosoval kouč přínos nové akvizice.

Těší se na Šmicra

Čerstvou posilou Jablonce je sedmadvacetiletý defenzivní univerzál Josef Hamouz z Kladna, který v pátek podepsal dvouletou smlouvu. Jablonečtí ale přišli o útočníka Smíška, jehož si odvedl do Teplic bývalý trenér klubu Rada. „Chápu hráče, že to chtěl zkusit i jinde,” říká Kozel, jehož mrzí trochu užší kádr, i proto by rád měl na hostování Váchu ze Slavie. Klapka s Loučkou mu začnou s přípravou po dlouhodobých zraněních až koncem srpna a Laciga bude po operaci křížového vazu mimo hru po celý podzim.

S velkým očekáváním hledí trenér k nadcházejícímu soustředění v Rakousku. „Strávíme týden v ideálním prostředí v horách a vítanou konfrontací budou dva zápasy se zahraničními soupeři. Můžeme je pojmout i jako vhodnou přípravu na Pohár UEFA, byť protivníka se dozvíme až po losování 3. srpna,“ naznačuje kouč.
Pikantní pro něj bude ovšem i ligový start, kdy Jablonec narazí na posílenou Slavii.

„Už se na to těším. Se Slavií mě pojí dobré vazby a bude super, že si v tomto zápase v dresu soupeře prožije ligový návrat po jedenácti letech můj bývalý spoluhráč Vláďa Šmicer,“ usmívá se Kozel a tvrdí, že na ligové plány je tři týdny před začátkem sezóny ještě brzy. ‚Chceme hrát hlavně dobrý fotbal a myslím si, že v silách mužstva by mohlo být postavení do osmého místa tabulky,“ nakonec stejně prozradí.

Josef Pešout, Právo

  1:1 Teplice - Plzeň 1:1   dohráno
20190818T19:00:00+0200
Teplice vs. Plzeň
Teplice vs. Plzeň
Teplice
Plzeň
  0:1 Karviná - Liberec 0:1   dohráno
20190818T17:00:00+0200
Karviná vs. Liberec
Karviná vs. Liberec
Karviná
Liberec
  2:1 Jablonec - Ml.Boleslav 2:1   dohráno
20190818T17:00:00+0200
Jablonec vs. Ml.Boleslav
Jablonec vs. Ml.Boleslav
Jablonec
Ml.Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..