Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Premiérový trest v české lize! Který trenér jako první pyká za čtyři žluté karty?

24. října 2019 15:20 - Praha
(Aktualizováno: 24. října 2019 16:04)

Podještědské derby ho přišlo draho. Má teď stejnou stopku, jakou dostávají i hráči. V české fotbalové lize padl premiérový trest za čtvrtou žlutou kartu pro funkcionáře. Kvarteto nasbíral Pavel Hoftych, trenér Slovanu Liberec. Jeho roli v nejbližším utkání v Mladé Boleslavi oficiálně převezme první asistent.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Každý trenér hudrá, když mu některý hráč vypadne ze sestavy kvůli trestu za karty. Jenže teď aby Pavel Hoftych vynadal sám sobě. Kouč Slovanu získal primát, o který vůbec nestál. Do historie se navždy zapsal jako první trenér v lize, který nasbíral čtyři žluté karty.

Udělování žlutých a červených karet funkcionářům uvedeným v zápise je v aktuální sezoně jednou z novinek v pravidlech. Dosud mohli osobní tresty dostávat pouze hráči. Hlavním důvodem změny byla přehlednost pro fanoušky, protože dosud byli trenéři a funkcionáři vykazováni slovně.

A co konkrétně trest pro Hoftycha znamená? Trenér Liberce se během nedělního utkání v Mladé Boleslavi nesmí pohybovat v kabině ani na hřišti, nesmí během utkání udělovat pokyny a směrem k médiím ho zastoupí první asistent.

Hoftychovými asistenty jsou Pavel Medynský a Miroslav Holeňák.

Disciplinární komise kvůli chování fanoušků při utkání s Ostravou potrestala Zlín pokutou 30 tisíc korun. Kvůli podobným prohřeškům bylo zahájeno řízení s Teplicemi, Spartou a Plzní.

Trest zastavení závodní činnosti na jedno soutěžní utkání dostal za vyloučení Josef Divíšek (Slovácko), stejně jako za čtyři žluté karty Tomáš Hübschman (Jablonec), Michal Kadlec, Vlastimil Daníček (oba Slovácko), Matěj Hrabina (Opava) a Srdjan Plavšič (Sparta).

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..