Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sparťané si rakouský kemp užívají, trápí je jen zranění

16. července 2007 16:10 - BAD BLEIBERG

Nebýt několika zranění, prožívali by sparťanští fotbalisté takřka ideální léto. Od začátku přípravy neprohráli, v neděli jejich stoupající formu odneslo i Dinamo Bukurešť. Navíc v rakouských Korutanech našli ideální podmínky; před dvěma týdny otevřený hotel Bleibergerhof se totiž zdá být pro přípravu vrcholových sportovců jak stvořený.

Korutany budou díky novému stadionu v Klagenfurtu za rok hostitelem Eura a pokud by český reprezentační tým v případě postupu hrál právě v této destinaci, může být Sparta jeho ideálním předvojem. "Pro naše požadavky zdejší prostředí naprosto vyhovuje. Inspekce pánů Chovance a Bati se vyplatila," připomněl trenér Michal Bílek, že český mistr věnoval výběru letního pobytu velkou pozornost už s předstihem.

Fotbalisté mají k dispozici vše na jednom místě. V hotelu jsou tři bazény s různými druhy teplot vody, samozřejmostí je posilovna, sauna a dokonalá rehabilitační linka. Výhodou navíc je, že k tréninkovému hřišti se skvělým trávníkem je to pouhých 200 metrů.

Sparťany trápí vedro

Ani v téměř tisícimetrové nadmořské výšce ale fotbalisté neutekli před vysokými teplotami. Dnešní dopolední trénink nebyl výjimkou. Trenér Bílek nejdříve přímo na hřišti zhodnotil nedělní vítězný zápas, potom se hráči připravovali ve skupinách. Ti, kteří odehráli v neděli nejvíce, vyběhli pouze do lesa, ostatní absolvovali intenzivní přípravu s míčem. Do ní se zapojili i trenéři, přestože riskovali, že se objeví v nátělníku "Zoufalec - král baga", nebo že budou muset sáhnout do peněženky po nácviku střelby.

Jenže Bílek se Sieglem se ukázali ve výborném světle, hlavně v přesnosti střelby. "Bylo to příjemné, hned má člověk lepší náladu," vtipkoval hlavní kouč.

Úsměv na jeho tváři se objevil i v neděli po výhře s Dinamem Bukurešť, méně radosti mu udělala zranění Miroslava Matušoviče a Ondřeje Bíra. Matušovič dokonce ještě dnes vyrazí zpět do Prahy, protože mu lékaři nařídili týdenní naprostý klid. Nejhorší situace vznikla v útoku, protože mimo byli najednou Došek, Kulič, Slepička i Došek.

Hráči se zotavují

Bílek byl rád, že dnes se už Slepička s Holendou zapojili do přípravy s ostatními. "A snad i Došek s Kuličem by neměli absentovat dlouho, snad budeme mít brzy k dispozici všechny útočníky," popisoval aktuální situaci Bílek.

I kvůli řadě zranění však zatím odkládá případné zužování kádru. "Teď je vidět, jak důležité je mít širokou soupisku. Ale někteří hráči asi hostovat odejdou," připustil dnes Bílek a vyřkl i první jméno: Avdija Vršajevič. Bosenský fotbalista má smůlu, protože kvůli vízu nemohl do Rakouska. "To je nadějný hráč, od začátku jsme ale počítali, že dostane možnost se rozehrát jinde," doplnil trenér a už pomalu vyhlížel, až do Bad Bleibergu dorazí slovenský reprezentant Igor Žofčák, kterého Sparta koupila z Ružomberku.

Vrásky dělají obránci

Nejvíce obav má zatím trenér ze složení stoperské dvojice, přinejmenším pro začátek ligy. Tomáš Řepka bude chybět dvě utkání kvůli kartám, Jan Šimůnek si nadále prodlužuje pobyt na mistrovství světa dvacítek, Michal Kadlec už možná v tomto týdnu přestoupí do FK Moskva a Pavel Košťál z Liberce ještě nedorazil. "Počítám s tím, že když Kadlec odejde, tak okamžitě přijde Košťál," doufá letenský trenér.

Právě Šimůnka a také Ondřeje Kúdelu pozorně sleduje na dálku, jak se jim daří na šampionátu v Kanadě. A především ze Šimůnka má radost. "Hlavně, aby se nám vůbec vrátil," povzdychl si Bílek, protože letenský stoper zatím předvádí výborné výkony, které určitě neujdou pozornosti skautů bohatých klubů.

Šimůnek si vzhledem k absenci stoperů asi po návratu z Kanady moc volno neužije. "Vím, že by krátký odpočinek potřeboval, ale v případě nutnosti by musel navázat hned ve Spartě," naznačil Bílek, že mladý obránce od něj možná žádné úlevy nedostane, ani kdyby se vrátil s medailí na krku.

Formu Sparty v Korutanech prověří ještě nizozemský klub Den Haag, Kolín nad Rýnem a při sobotním návratu ve Vídni Fenerbahce Istanbul.

ČTK

  1:1 Teplice - Plzeň 1:1   dohráno
20190818T19:00:00+0200
Teplice vs. Plzeň
Teplice vs. Plzeň
Teplice
Plzeň
  0:1 Karviná - Liberec 0:1   dohráno
20190818T17:00:00+0200
Karviná vs. Liberec
Karviná vs. Liberec
Karviná
Liberec
  2:1 Jablonec - Ml.Boleslav 2:1   dohráno
20190818T17:00:00+0200
Jablonec vs. Ml.Boleslav
Jablonec vs. Ml.Boleslav
Jablonec
Ml.Boleslav
  2:0 Sparta - Ostrava 2:0   dohráno
20190818T15:00:00+0200
Sparta vs. Ostrava
Sparta vs. Ostrava
Sparta
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..