Budějovice prohrály v Rakousku s rumunským mistrem

Fotbalisté Českých Budějovic prohráli v rámci turnaje čtyř mužstev v rakouském městečku Zell am See s Dinamem Bukurešť 1:2. Jihočechy sice poslal do vedení Martin Vozábal, ale záložník rumunského mistra Zicu dvěma brankami skóre otočil.

Dynamo odjelo na soustředění do rakouského Kaprunu i s dvěma libereckými posilami Rehákem a Radzinevičiusem, které trenér František Cipro vyzkoušel už ve středečním přípravném utkání proti Bukurešti. Jihočeši drželi s rumunským šampionem krok téměř hodinu hry. Ve 12. minutě je dokonce poslal Vozábal po chybě Radua Stefana do vedení, jenže za devět minut srovnal Zicu a stejný hráč pak v 58. minutě rozhodl.

České Budějovice se tak v pátek od 16:00 utkají s poraženým ze souboje mezi Besiktasem Istanbul a Duisburgem o 3. místo v turnaji.

Dynamo České Budějovice - Dinamo Bukurešť 1:2 (1:1)
Branky: 12. Vozábal - 21. a 58. Zicu.
Sestava Budějovic: Kučera - Plocek, Horejš (70. Peroutka), Homoláč, Šmíd (80. Žižka) - Hílek, Rehák (46. Jungr), Vozábal (72. Adamec), Černý - Plichta (46. Stráský), Radzinevičius (75. Mrkvička).