Fotbalisté Bohemians 1905 poprvé v přípravě prohráli

Fotbalisté prvoligového nováčka Bohemians 1905 poprvé v letní přípravě prohráli. Na závěr soustředění v německém městě Pockau v úterý podlehli týmu Carl Zeiss Jena 0:2.

Po půlhodině dostal domácí do vedení Ziegner. Celek z druhé bundesligy si pojistil výhru v 72. minutě po rohovém kopu.

Další zápas sehrají fotbalisté Bohemians 1905 ve středu od 17:00 na Strahově proti Slavii Praha.

Carl Zeiss Jena - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Marek (65. Růžička), Rada, Lukáš (46. Pávek), Šmarda - Kotyza, Adam, Slezák, Kunášek (46. Rychlík) - Škoda (77. Cirhan), Bálek (46. Matůš).

Most přišel v poslední minutě o výhru nad Duklou

Fotbalisté Mostu přišli v závěrečné minutě dnešního přípravného utkání o výhru nad nováčkem druhé ligy Duklou Praha. V předposledním zápase před začátkem nejvyšší domácí soutěže vedl Most v Blšanech brankou Štípka, ale v poslední minutě po nedorozumění obrany s brankářem Dukla vyrovnala.

"Ještě jsme zkoušeli nějaké herní varianty a za stavu 1:0 měli šance výhru zvýraznit. Nakonec jsme soupeři zbytečnou chybou dovolili vyrovnat, což mě mrzí," řekl ČTK mostecký kouč Robert Žák.

SIAD Most - Dukla Praha 1:1 (0:0)
Branka Mostu: 60. Štípek.
Sestava Mostu: Svoboda (46. Český, 75. Belaň) - Loos, Jamrich, Procházka, Japan - Prášil, Škoda (46. Jedinák), Pilař, Trubila (46. Bogdanov) - Oboya, A. Mendy (46. Štípek).

Budějovice podlehly Watfordu

Českobudějovičtí fotbalisté prohráli v přípravném duelu s anglickým Watfordem vysoko 0:3. Jihočeský klub nebyl schopen během utkání využít střelecky svou aktivitu, zatímco soupeř, který sestoupil na jaře do třetí nejvyšší soutěže, potrestal každou jeho chybu.

Asistent trenéra Pavol Švantner proto uvedl, že se tým nemá za co stydět. "Za předvedený výkon se rozhodně stydět nemusíme. S ohledem na předváděnou hru odpovídá skóre jen prvnímu poločasu, ne už tak po konci celého utkání. Po přestávce jsme si vytvořili několik šancí a vyhrát jsme naopak stejným způsobem mohli i my. Chvílemi jsme měli dokonce drtivou převahu," tvrdí kouč.

Generálku na ligu sehrají Jihočeši v neděli od 17:00 s Libercem.

Watford - České Budějovice 3:0 (0:0)
Sestava Č. Budějovic: Kučera - Peroutka, Horejš, Homoláč, Šmíd (46. Rehák) - Plocek (60. Hrbáč), Vozábal, Hílek, Adamec - Plichta (46. Stráský), Radzinevičius (75. Mrkvička).