Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Havel si na podobnou střeleckou sérii nepamatuje

10. listopadu 2019 17:28 - České Budějovice

Jakmile stoper českobudějovických fotbalistů Lukáš Havel vstřelí gól, jeho tým v lize zvítězí. Tato rovnice platí v posledních třech zápasech. Havel se gólově prosadil proti Karviné, v Teplicích a také dnes proti Slovácku, které Jihočeši porazili 2:0. Stoper Dynama v posledních třech zápasech zaznamenal čtyři góly a podobou střeleckou sérii nepamatuje.

 

Václav Pancer, ČTK

"Je to pro mě až neskutečný. Střelecká fazona. Dneska mi před gólem perfektně udělal prostor Pavel Novák a já jsem měl dost času na to, abych míč hlavou umístil," řekl Havel.

Dodal, že dnešní trefu věnuje svému dědovi Adolfu Havlovi, který v minulosti nastupoval stejně jako on v dresu českobudějovického Dynama na místě stopera. Ligové zkušenosti má také Havlův otec Martin, který nastupoval za Jihočechy v útoku. "Občas si s tátou povídáme, co a jak v zakončení. Radí mi třeba, jaký prostor bych si měl hledat a pomáhá mi v tom," uvedl Havel.

Budějovice vyhrály pátý zápas v řadě

České Budějovice zvítězily v první lize popáté v řadě. I když Havel uvedl, že dnešní souboj se Slováckem nebyl pro Jihočechy jednoduchý. "Řekli jsme si, že musíme předvést týmový výkon. Nedostat gól, hrát zodpovědně zezadu a věřili jsme, že se v koncovce prosadíme, protože si teď věříme a jsme hodně ofenzivně naladění," uvedl.

Zleva brankář Slovácka Matouš Trmal a Patrik Brandner z Českých Budějovic v utkání 16. kola fotbalové ligy.

Václav Pancer, ČTK

Přesto byl začátek zápasu z obou stran opatrnější a zdálo se, že týmy spíš číhají na chybu soupeře. "Čekalo se, co kdo předvede. Bylo otázkou, kdo prví dá branku, což se naštěstí povedlo nám," řekl stoper.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..