Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Kristek: Bohemka je fanoušků stejně jako majitelů

2. srpna 2007 12:10

Předseda představenstva fotbalových Bohemians 1905 má v posledních hodinách před startem Gambrinus ligy hodně práce. Má za úkol splnit všechny požadavky zástupců ČMFS týkající se stadiónu. Pevně věří, že se všechny pokračující práce stačí včas dodělat, že tým bude moci v poklidu vykročit ke skromnému cíli setrvat v české nejvyšší soutěží a že stadión vydrží nápor ostravských fanoušků.

V jaké fázi jsou práce na stadiónu?

Teď dokončujeme úpravy, které máme nasmlouvány s ČMFS tak, abychom splnili všechny požadavky na nejvyšší soutěž. Do pátku snad bude vše podstatné hotové. Sobotu jsme si vyčlenili na případné dodělávky, které by nám vytkli zástupci ČMFS.

Říkáte, že vše bude snad hotové. Co když to nezvládnete?

Musíme to zvládnout. A my to zvládneme.

Při výstavbě pomáhali i dobrovolníci...

To je pravda. Sešly se jich asi čtyři stovky, někteří si dokonce nosili i své nářadí. Velice nám pomohli. Ušetřili nám něco mezi 500 000 a jedním miliónem korun. Ten klub je stejně náš, jako jejich.

Co jste pro své příznivce připravili vy?

Například jsme otevřeli obchod se suvenýry přímo na stadiónu. Potom jsme odstartovali nákup lístků a permanentek přes internet.

V prvním kole narazíte na Baník Ostrava. Nemáte strach, že vám jejich fanoušci renovovaný stánek zničí ?

Jsme v kontaktu ze zástupci města Ostrava i Městskou policií pro Prahu 10. Na zápas bude dohlížet 120 policistů, něco kolem stovky organizátorů a také městští strážníci. Nepustíme dovnitř nikoho, kdo bude pod vlivem alkoholu, před branami stadiónu budou přísné osobní prohlídky. Na sektor hostí jsme vyčlenili 550 míst.

Ale tento sektor má větší kapacitu...

Ano, má. Tímto opatřením necháváme volný prostor pro případný zásah policie, která by tak měla mít usnadněnou cestu.

Co kdyby zásah policie přišel pozdě? Budete znovu tak pracně opravovat sektor hostí?

Pro tento případ jsme pořídili o tři stovky sedaček více, ale možná by bylo lepší, kdyby se tuto informaci ostravští fanoušci nedozvěděli.

oc, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..