Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Teplice angažovaly Brazilce Vieiru, známého z Thunu

28. září 2007 17:57 - TEPLICE

Fotbalisty Teplic posílil několik dnů před koncem přestupového období brazilský levý obránce Leandro Vieira, který s vedoucím klubem prvoligové tabulky podepsal smlouvu na příští dvě sezóny, navíc s další opcí. O angažování osmadvacetiletého hráče informovaly webové stránky severočeského klubu.

"Trenéry zaujal, už je naším hráčem," uvedl teplický sekretář Jan Skýpala, který zároveň připustil, že se nemusí jednat o poslední posilu. Teplice tím zároveň získaly prvního brazilského hráče ve své historii.

Vieira na sebe zatím nejvíce upozornil v sezóně 2005/06, během níž se podílel na tažení švýcarského FC Thun až do Ligy mistrů. V základní skupině tehdy odehrál všech šest utkání svého týmu, dalších čtyřiadvacet zápasů si připsal ve švýcarské lize. Přestože patřil do základní sestavy, klub mu po sezóně neprodloužil smlouvu, a tak se vrátil do Jižní Ameriky.

Není to první pamětník slavné sezóny švýcarského klubu, který vzápětí zamířil do české ligy. Ve Spartě nějaký čas působil švýcarský útočník Mauro Lustrinelli, vloni na podzim hrál ve Slovácku zase další Brazilec, záložník Tiago Bernardi. Jeho angažmá bylo krátké, po necelé půlsezóně opět odešel.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..