Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sparta připravuje opatření vůči rasistickým fanouškům

12. října 2007 16:38 - PRAHA

Vedení fotbalového týmu AC Sparta Praha bylo vedeno k tomu, aby se ve svém pátečním tiskovém prohlášení vyjádřilo k chování části svých fanoušků. Klub v něm mimo jiné připustil, že politka komunikace s Ultras je nedostatečná.

„ACS proto již po období několika týdnů připravuje soubor konkrétních opatření, které by měly zajistit nápravu a budou mít i represivní charakter,“ prohlásil v tiskovém prohlášení mluvčí Sparty Jakub Otava.

„Soubor přijatých opatření bude komplexně představen přibližně na přelomu měsíce října a listopadu. Tento čas považujeme za minimální lhůtu  pro kvalitní organizační přípravu. Na tato opatření budou navazovat i iniciativy v oblasti legislativních změn,“ doplnil Otava.

K situaci se v předešlých dnech vyjádřil také šéf sportu České televize Otakar Černý, když byl znepokojen neustálými rasistickými projevy sparťanských fanoušků. „Pro Českou televizi je rozhodující naplnit její veřejnoprávní charakter, do toho určitě nezapadá přehlížení rasismu. Sparta musí udělat první krok. Najít páky na to, aby se toho zbavila,“ řekl také Otakar Černý.

mv, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..