Žižkov - Zlín 2:0Žižkov si skvělou hrou proti Zlínu získal tři body

30. Procházka 1 : 0
47. Kušnír 2 : 0

Bojovný výkon protkaný kombinačním fotbalem byl k vidění na hřišti posledního Žižkova, který si připsal druhou výhru v nejvyšší soutěži. Na svém stadiónu porazili domácí fotbalisty Zlína 2:0. Obzvláště druhá trefa utkání oslnila. Kušnír se napřáhl levačkou a nechytatelnou střelou do šibenice nedal Baránkovi v brance Zlína žádnou šanci.

První gólová příležitost přišla pro domácí již ve čtvrté minutě. Středem hřiště vysunutý Švancara uspěl ve hře jeden na jednoho  přes zlínskéhoVidličku. Jeho následnou přihrávku z levé strany do pokutového území nikdo z domácích nabíhajících hráčů v branku nepřetavil.

Mladá Boleslav- Liberec17:15on-line

Další povedenou akci předvedli žižkovští hráči ve 14. minutě když nebojácně středem hřiště zakládal útok Da Silva, po práve straně vzápětí vysunul Kušníra, který okamžitě centroval do vápna. Mercedesu Švancarovi chybělo pár centimetrů, aby střelu do Baránkovy branky dokázal dobře nasměrovat.

Hosté poprvé zahrozili v jednadvacáté minutě, ale Malárova střela z úhlu měla daleko k ohrožení Bartalského branky. Přišla ovšem minuta třicátá a s ní první gól utkání. Hlavičkou po rohovém kopu se o něj postaral domácí Procházka.

Parádu předvedl hned na začátku druhého poločasu žižkovský Kušnír. Nejdříve svým zdlouhavým držením míče na pravé straně hřiště poblíž pokutového území skoro uspal bránící hráče soupeře, aby je po svém uvolnění se probudil nádhernou střelou levačkou do šibenice zlínské branky. Zvýšit skóre mohl v 52. minutě domácí Novotný, ale po centru od Švancary hlavičkou přestřelil břevno.

Fotbalisté obou týmů nepřestávali bavit fanoušky, kteří se přišli podívat na utkání posledního týmu tabulky, ani ve druhém poločasu. Švancara si jesličkami udělal hostujícího Vidličku, poslal centr do vápna na Moughfira, který se rázem objevil sám před Baránkem, ale střelu pálil jen do zlínského brankáře.

O tlak v závěru utkání se pokoušeli hostující fotbalisté. V několika situacích musel Žižkov zachraňovat brankář Bartalský, naštěstí pro domácí, vždy úspěšně.

FK Viktoria Žižkov - FC Tescoma Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 30. Procházka, 48. Kušnír. ŽK: Da Silva, Kučera, Besta - Zúbek, Šmahaj. Rozhodčí: Jára, Pospíšil, Hojsík. Diváci: 2816.
FK Viktoria Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Besta, Zengue - Kušnír, Procházka, Da Silva, Novotný (89. Bukač) - Švancara, Moughfire. Trenér: Griga.
FC Tescoma Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner (46. Pazdera) - Malár (65. Bača), Šmahaj, Zúbek, Opiela, Vyskočil - Žůrek. Trenér Hoftych.