Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Olomoučtí fotbalisté budou až čtyři měsíce bez zraněného Hartiga

29. října 2007 14:17 - OLOMOUC

Nejlepší olomoucký střelec Lukáš Hartig na podzim fotbalistům Sigmy už nepomůže. Jednatřicetiletý útočník si v nedělním utkání v Plzni poranil vazy v koleně, v pondělí se podrobil operaci a čeká ho možná až čtyřměsíční rekonvalescence.

Pro Hartiga skončil nedělní zápas už po pěti minutách. Osudným se mu stal souboj s plzeňským Smejkalem, po kterém musel být převezen do nemocnice, kde lékařská vyšetření odhalila vážné poškození kolenních vazů. "Přetrhl si vaz, který fixuje čéšku. V pondělí už se u doktora Dittmara v olomoucké Vojenské nemocnici podrobil operaci," řekl ČTK sportovní manažer klubu Augustin Chromý.

Je jisté, že v podzimní sezóně už se Hartig na hřišti neobjeví. Podle horších předpokladů by se doba zotavení mohla protáhnout až na čtyři měsíce. "Na šest týdnů bude mít koleno v sádře, další dva až tři měsíce potrvá rehabilitace. Bude to samozřejmě záviset i na tom, jak se to bude hojit," uvedl Chromý.

Holohlavý útočník byl na podzim hlavní vůdčí silou olomoucké ofenzivy. Jeho tři góly týmu vynesly sedm bodů.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..