Papoušek: Vyloučení Krajčíka nám ublížilo

Záložník Slovanu Liberec Petr Papoušek byl jedním z nejaktivnějších hráčů Severočechů v duelu s pražskou Slavií. Střelec jediné branky domácího týmu s remízou spokojen nebyl, vzhledem k průběhu utkání měli podle něj Severočeši získat body tři. Při gólové situaci napálil z přímého kopu míč do mezery ve zdi a brankář Vorel nestačil zareagovat. Branka ale podle něj měla přijít dřív. „Gól padl pozdě, jinak bychom zápas otočili,“ mínil Papoušek.

Jste spokojen s bodem?

Měli jsme vyhrát, hráli jsme šedesát minut proti deseti.

Neublížilo vám paradoxně to vyloučení?

Myslím, že v prvním poločase ano. Pak už se hrálo jenom na jednu bránu. Ale po tom, co byl Krajčík vyloučen, dostali jsme gól. Takže nám to asi ublížilo.

Ale pořád jste měli o jednoho hráče v poli víc...

Výhoda to sice je, ale tým, který hraje o deseti, se víc semkne. Brání ve všech lidech, takže si myslím, že je to skoro stejné jako hrát proti plnému počtu. Akorát nejsou tolik nebezpeční dopředu.

Potěšil vás vstřelený gól?

Určitě. Podařilo se mi ho dát po dlouhé době.

Čekal jste, že váš gól projde až do brány? Střílel jste doprostřed zdi...

Volal jsem na své spoluhráče, ať si dávají pozor, abych je netrefil, takže oni uhnuli. Brankář míč asi neviděl, jenom ho trefil a odrazil se do brány.

Tečoval někdo míč ve zdi?

Ne. Trefilo to pouze brankáře.

Věříte, že by se vám podařilo utkání zcela otočit, kdyby se vám podařilo vyrovnat dřív?

Věřím, že ano. Bohužel padl pozdě.

Proč se vám nepodařilo dát ten vyrovnávací gól dřív?

Slávisté dobře bránili. Nakonec jsme nějaké šance měli, ale ty jsme nedali. Proto zápas skončil 1:1.

Co říkal trenér Škorpil o přestávce?

Abychom se uklidnili. Říkal, že musíme být trpěliví, že ten gól nebo dva určitě dáme. Ten druhý se nám vstřelit nepodařilo. Hlavně nás nabádal k trpělivosti. Říkal nám, abychom nehráli poblázněně jako od vyloučení do konce prvního poločasu.

Kdyby vám někdo před třemi týdny řekl, že budete se Slavií remizovat, brali byste bod?

Před třemi nedělemi asi ano, ale vzhledem k tomu vývoji zápasu je to málo.