Sňozík: S deseti body by bylo těžké bojovat o záchranu

Brankáři Bohemians 1905 Radku Sňozíkovi se po dlouhé době v české nejvyšší fotbalové soutěži povedlo jako brankáři vstřelit gól. Stalo se tak v páté minutě utkání proti Zlínu, kdy proměnil střelu z penalty. Klokani ovšem nakonec prohráli 1:2. „Pro mě je teď důležité, abychom vyhráli. Ne jestli dám gól z penalty nebo ze standardky,“ řekl po utkání Sňozík a bylo na něm znát, že mu jeho premiérová trefa v první lize příliš radost neudělala.

Co podle vás rozhodlo utkání?

Bohužel jsme dostali dva góly. Je to pro nás tragédie, protože jsme je inkasovali po standardních situacích od jejich nejmenšího hráče. Soustředili jsme se na jejich hlavičkáře Kroču a Zbožínka, ale bohužel to dopadlo takhle.

Nepříjemně jste se přiblížili dnu tabulky, co se s tím dá dělat?

Máme před sebou dva zápasy, musíme se zmátořit a něco uhrát. S deseti body by bylo těžké na jaře pomýšlet na záchranu. Je to na nás, abychom teď vybojovali nějaké body.

Doufal jste po vaší proměněné penaltě, že zápas dovedete do vítězného konce?

To vůbec ne, vždyť to byl začátek zápasu. Před námi bylo ještě více jak osmdesát minut. Možná, že nám to i trochu ublížilo, protože jsme ještě tak deset minut po tomto gólu hráli dobře, ale místo toho, abychom dali na dva nula, tak jsme hráli v křeči.

Předcházeli rozhodnutí o exekutorovi branky nějaké dohady?

Ne, já jsem určený jako první. Musel jsem to vzít na sebe.

Velkou radost z této vstřelené branky ovšem nemáte.

Je to úplně jedno, kdo dá gól. Bohužel, my jsme dali jeden a dostali dva.

Věděl jste už dopředu, kam míč pošlete?

Nevěděl jsem to. Počkal jsem až na pohyb gólmana. Chtěl jsem jenom trefit bránu.