Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Pospěch míří do Wolfsburgu, blíží se i Feninův odchod

12. prosince 2007 21:52 - PRAHA

Dva hráči současného kádru fotbalové reprezentace možná už počátkem ledna zamíří z české ligy na zahraniční angažmá. Do Wolfsburgu ve čtvrtek odletí na první jednání s tamním bundesligovým klubem sparťanský obránce Zdeněk Pospěch a současně se rozjela další vlna zájmu o teplického útočníka Martina Fenina. Možnou zimní změnu dresů v obou případech ve středu potvrdil ČTK i agent obou hráčů Pavel Zíka z agentury Sport Invest International.

Podle Zíky není vyloučen brzký Pospěchův odchod do klubu, kam už v létě odešel jeho sparťanský spoluhráč Jan Šimůnek. "Jedná se však zatím jen o první kontakt hráče s klubem a trenérem Magathem, oba kluby ještě nejsou na případném kontraktu domluveny," upozornil Zíka, který bude devětadvacetiletého pravého obránce při obhlídce v městě automobilů doprovázet.

Pospěch má od Sparty svolení, aby do Německa na návštěvu vyrazil. "Oba kluby ještě nejsou na ničem domluveny, jde o první setkání hráče s funkcionáři druhé strany," potvrdil Zíkovy informace sparťanský mluvčí Jakub Otava.

Původně se sice předpokládalo, že do Wolfsburgu by mohl odejít co nejdříve další sparťan a reprezentant Michal Kadlec, ale o toho mají zájem i další kluby; v pondělí ho při vydařeném ligovém duelu na Letné například pozorovali zástupci Leverkusenu a údajně také Birminghamu. Nedá se ale předpokládat, že Sparta svolí, aby polovina její obranné čtveřice odešla už nyní. A pokud ano, pak jen za vysoké odstupné: v případě Pospěcha se mluví o sumě blížící se dvěma miliónům eur, u Kadlece ještě vyšší.

Ohledně Fenina je ve hře stále několik zájemců

Ohledně Fenina je ve hře také stále několik zájemců. Zíka připustil, že se právě vrátil z Itálie, kde prý jednal s několika potencionálními zájemci, ale jejich jména uvést nechtěl. Už dříve se spekulovalo v italském tisku, že hlavním zájemcem je Juventus Turín, kde Fenina doporučují oba krajané Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera.

"O Martinově budoucnosti budeme v nejbližších dnech jednat s Teplicemi, hráč mezitím odjede na dovolenou. Až se vrátí, budeme řešit, zda bude jeho přestup aktuální už nyní," prohlásil Zíka.

Již dříve se dostaly na veřejnost odhady, že Fenin by nemusel zamířit okamžitě do nějakého velkoklubu. I kdyby do něj administrativně přestoupil, bylo ve hře jarní hostování v Teplicích, případně v nějakém menším zahraničním klubu. I proto, aby nevypadl z kádru reprezentace pro červnové mistrovství Evropy.

ČTK

ČT sport Ml.Boleslav - Jablonec dnes 18:00
20191213T18:00:00+0100
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..