Bída Sparty pokračuje i pod Kotalem, padla v Olomouci! Dynamo i Karviná na jaře řádí

Po sobotních čtyřech zápasech 22. kola pokračovala Fortuna liga dalšími třemi duely. Na první jarní výhry navázaly jak Karviná, která doma smetla trápící se Teplice 3:0, tak České Budějovice, které zvítězily na půdě Zlína 3:2. V bídných výkonech naopak pokračuje pražská Sparta, která i s novým koučem Václavem Kotalem na lavičce podlehla v Olomouci 0:1 a v tabulce se propadla až na šesté místo.

Brankář Sparty Milan Heča (vpravo) inkasuje gól.

České Budějovice pokračují ve výborných výkonech ze závěru podzimu i na jaře. Po úvodní domácí výhře nad Mladou Boleslaví (3:0) nasázely tři branky i na hřišti Zlína, kde zvítězily 3:2. Základy vítězství vystavělo Dynamo již v prvním poločase, které vyhrálo po trefách Mršiče a Havla z penalty 2:0.

Domácí v 53. minutě díky Simerskému snížili, hosté si však vzali o čtrnáct minut později dvoubrankový náskok zpět, když svůj druhý gól v utkání zaznamenal Mršič. Fastav však dokázal reagovat už o dvě minuty později díky Dzafičovi, který snížil. Více však už Zlínští nestihli a prohráli 2:3.

Zleva Vachtang Čanturišvili ze Zlína a Patrik Čavoš z Českých Budějovic.

Karviné stačil poločas

Skvělý vstup do jarní části zažívají i fotbalisté Karviné, kteří po výhře nad Zlínem (2:0) srazili i trápící se Teplice s přehledem 3:0. Hostům podobně jako v prvním jarním utkání s Olomoucí vůbec nevyšel první poločas a po brankách Lingra, Abdulrahmana a Janečka odcházeli do kabin s tříbrankovým mankem.

O veškeré teoretické naděje pak Severočeši přišli v 67. minutě, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Mareček. Karviná dovedla utkání k pohodové výhře 3:0. Teplice jsou v tabulce dvanácté, jejich přemožitel je se čtyřbodovou ztrátou čtrnáctý.

Sparta padla podruhé v řadě

Sparťané vstoupili do souboje s domácí Olomoucí s několika změnami v sestavě a s mladým Adamem Hložkem na hrotu, s prvním poločasem však nový kouč na lavičce Letenských Václav Kotal spokojen být nemohl. O jedinou branku se postaral v 27. minutě Mojmír Chytil, který využil zmatků v obraně hostů a poslal Hanáky do vedení.

Pražané obranu Olomouce i přes několik velkých šancí nepřekonali ani ve druhém poločase, zápas prohráli 0:1 a po úvodní jarní porážce s Libercem (0:2) tak stále čekají na svůj první bod i gól v novém roce. V tabulce se propadli na šesté místo, Olomouc je desátá.