Slávista Ivana: Takové utkání se podaří jednou za čas

Slovenský fotbalista Milan Ivana stihl v dresu Slavie proti Kladnu za třicet minut dvě branky. Nejprve se prosadil střelou o tyč po pěti minutách pobytu na hřišti a v nastavení obešel několik protihráčů a gólmana a následnou střelou do prázdné brány stanovil na konečných 5:0. "Jsem na hřišti od toho, abych dával branky. Takové utkání se podaří jednou za čas," řekl po nedělním utkání Ivana.

Více než po roce jste se střelecky prosadil a dokonce hned dvakrát, to vám muselo udělat radost...

Máte pravdu, že jsem se dlouho střelecky neprosadil. Někdo se s tím těžko vyrovnává, přeci jen jsem útočník, takže bych branky dávat měl. Doufám, že se to zlomilo, a že už to bude jen a jen dobré. Jsem za ty branky moc rád, takové utkání se člověku podaří jednou za čas. Také bych chtěl moc poděkovat fanouškům za to, jak úžasně nám fandí, jsou opravdu skvělí. Zasloužili si tak vysoké vítězství.

Trefil jste se už po pěti minutách pobytu na hřišti, čekal jste něco takového?

Na trávník jsem přišel jako čerstvý hráč asi na třicet minut. Jsem rád, že jsem se trenérovi odvděčil za důvěru.

V loňské sezóně jste měl zdravotní problémy a ani letos na jaře jste se na trávník příliš nedostal...

Máme široký kádr, je tu hodně hráčů, kteří čekají na svou šanci. Konkurence ve Slavii je veliká. Kdo šanci dostane, tak se ji snaží co nejlépe využít. Někdy se to podaří, jindy ne. Já jsem moc rád, že jsme nedělní utkání zvládli.

Zdálo se, že jste si hodně věřil. Zvláště vaše druhá branka byla vydařená...

To už bylo za stavu 4:0, člověk si pak může dovolit mnohem více, než kdyby byl výsledek třeba nerozhodný.

Příští pondělí budete hrát v Mladé Boleslavi, která vám šlape na paty, jak se těšíte?

Všichni víme, že to bude moc těžké utkání. Máme dobrou formu, daří se celému mužstvu. Věřím, že můžeme uspět, a že si do Prahy přivezeme body.