Galásek: Báli jsme se, abychom nedopadli jako Slavia v Budějovicích

Z pozice defenzivního záložníka dovedl bývalý reprezentant Tomáš Galásek fotbalisty Baníku Ostrava ke čtvrté ligové výhře za sebou. Svěřenci kouče Karla Večeři totiž uspěli v pondělní dohrávce 13. kola na hřišti Mladé Boleslavi a vyhráli 2:0. Oba góly vsítili Ostravané již v první půli. „Trenér nás nabádal, abychom do druhého poločasu vstoupili, jako by byl stav bezbrankový,“ odtajnil trenérovu taktiku Galásek.

Jak hodnotíte vítězné utkání?

Věděli jsme, že půjde o těžký zápas. My jsme se ale dobře připravili a potvrdili to v utkání, kdy jsme si dokázali vypracovat i některé zajímavé šance.

Co vám pomohlo k úspěchu na půdě Mladé Boleslavi?

Velkou roli sehrály poslední zápasy, kdy se nám dařilo. O výsledku tohoto utkání rozhodl druhý poločas, kdy jsme hru kontrolovali a soupeře nepustili do větší příležitosti.

V lize jste neprohráli již sedm zápasů v řadě, to vás musí jistě těšit...

Sebevědomí je v našem mužstvu nyní cítit. Samozřejmě vnímáme, jak nám roste forma, která je teď o poznání lepší, než na začátku soutěže.

Abyste neusnuli na vavřínech...

Nebojte. Jsme při zemi. Teď se do toho dostáváme. I na ostatních hráčích vidím, že se nyní koncentrují na všechna utkání daleko více.

To bylo patrné i v tomto utkání...

Všichni od obrany po útok jsme chtěli hrát. Pořád jsme si ale uvědomovali, že je Boleslav velice silné mužstvo.

Slavia v neděli ztratila vedení 2:0 v Českých Budějovicích, neměli jste obavy, aby se vám nestalo to samé?

Samozřejmě jsme strach měli. Kdyby se domácím podařilo vstřelit kontaktní gól, bylo by na trávníku ještě hodně horko.

Jak vás tedy motivoval trenér Večeřa o půli?

Abychom zapomněli, že to je 2:0, a hráli, jako bychom začínali utkání za nerozhodného stavu.