Slávista Janda: Na Strahově bychom možná nevyhráli

Gólem osm minut před koncem pražského derby Slavia - Viktoria Žižkov rozhodl v Edenu domácí záložník Petr Janda o plném bodovém zisku pro sešívané. V pokutovém území se dostal k míči a vystřelil. Jeho pokus si do vlastní sítě srazil hostující Pilař, ale v zápisu o utkání přeci jen Janda jako střelec figuroval. „Bylo to utkání na jednu branku. V závěru se ukázala síla našeho týmu,“ radoval se po utkání střelec.

Můžete zhodnotit utkání?

Byl to zápas na jednu branku. Po třiceti minutách dal ale Žižkov z ničeho gól a my jsem byli postupně pod čím dál tím větším tlakem. Napětí se stupňovalo, ale nakonec to dobře dopadlo, jsou to pro nás moc důležité tři body.

V závěru jste brankou rozhodl o třech bodech, jak byste popsal celou situaci?

Hlavně jsem chtěl trefit bránu a obránce si naštěstí srazil míč do vlastní sítě, docela šťastná trefa.

Jak těžké bylo nedělní vítězství?

Hodně složité. Ukázala se síla týmu. Jsem rád, že dokážeme zvládnout i takovéto zápasy, ve kterých se nám až tak nedaří.

Měli jste v hlavách zaváhání vašich nejbližších pronásledovatelů?

Věděli jsme o tom, ale nijak nás to nesvazovalo. Bohužel jsme v utkání promarnili spoustu dobrých příležitostí, všechno je to o gólech.

Jak velký rozdíl je hrát v Edenu a na Strahově?

Obrovský! Domácí prostředí dělá strašně moc, kotel nás žene každý zápas dopředu.

Myslíte, že kdybyste hráli toto utkání na Strahově, že by Slavia nevyhrála?

To je těžké, ale možná ne.

V loňské sezóně jste proti Žižkovu ve dvou zápasech uhráli pouze bod, čím to, že se vám proti Viktorii nedaří?

Nevím čím to může být. Každý zápas je jiný... Kdybychom dnes přidali druhou branku mohlo to klidně skončit 5:0 jako proti Bohemians.

Co vám říkal trenér než vás poslal na hrací plochu?

Měl jsem se hru oživit a tlačit se do koncovky, no a pak samozřejmě zkusit dát gól...

V tabulce máte před druhou Ostravou již šestibodový náskok, co na to říkáte?

Na tabulku je příjemný pohled, ale důležité bude naše umístění až po třicátém kole.

Může vám výkon pomoci do základní sestavy?

To nevím. Ve Slavii je velká konkurence, ale za každý zápas budu jen rád.