Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Švancara se těší na krasobruslení mezi mantinely

24. listopadu 2008 12:15

Vtipkování je na konci podzimu ve Viktorii zapovězeno. Na to je ligová situace žižkovských fotbalistů až moc vážná. Vykládejte to ale srandistovi Petru Švancarovi... Útočník má ostatně na pár dnů dobré nálady nárok. Příbrami první gól dal a na druhý nahrál Kalodovi, takže vytáhl Žižkov z posledního místa tabulky. Navíc doufá, že zima přece jen nebude tak zlá, jak se zdá.

To se vám dávají góly, když na ně přihrává brankář Bartalský rovnou z výkopu...

Šel jsem sám na gólmana a rozhodl se, že nebudu zakončovat technicky, ale prudce. Dal jsem ránu k tyči, gólman Slavík si na míč sáhl, ale naštěstí ho jen tečoval do sítě. A pokud jde o druhý gól, ten byl zdarma. Při rohovém kopu mi pomohlo, že máme hřiště z kopce. Já bych totiž balon před branku těmi svými „vanilkami“ ani nedokopl. A Kalod zůstal u zadní tyče sám.

Více o zápase Žižkov - Příbram čtěte zde.

Právě stav hřiště sehrál v bitvě s Příbramí podstatnou roli.

Na Viktorce už to tak na podzim bývá. Na podobném terénu jsme tady dokázali udolat třeba Slavii nebo Bohemku. I složité podmínky podle mě k lize patří. A v den zápasu byl trávník o sto procent lepší než v sobotu. To jsme trénovali na blátě. Velká pochvala patří chlapům, kteří hřiště připravili. Musíme jim dát nějakou lahvinku. Jen to vápno je fakt hrozné. Tam se ani nedá spadnout na penaltu, aby se člověk nevyválel...

Italský kouč Příbrami Morales ovšem tvrdí, že na takovém hřišti se zápas vůbec hrát neměl.

Ligu přece nemůžeme hrát jen na suché nebo umělé trávě. Hřiště i dopolední výkop jsou samozřejmě výhodou Viktorky. A pokud už nejde o zranění, může to být i zpestření soutěže, protože diváci vidí více soubojů.

Ohlasy trenéra Příbrami Moralese najdete zde.

Jste technický hráč. Může vás fotbal na sněhu vůbec těšit?

Mě právě baví! Jsem hrozně vyčuraný hráč a snažím se i v zimních podmínkách něco vymyslet. Klidně ať ještě přimrzne. Pro mě je to výhoda, můžu svou technikou mužstvu pomoci.

Na sněhu a ledu pak můžete uplatnit také pár prvků ze svého milovaného hokeje...

Na hokej se těším, to ano. Hned 1. prosince nám začíná sezóna. Jen počkejte, na led vyjede velký krasobruslař!

Takže vtípky, jako by byl Žižkov zase nahoře?

Ba ne, my jsme teď ve Viktorce srandičky úplně odbourali. Mně se do toho ještě namotal televizní pořad u Žilkové, tak nechci, aby to vypadalo, že je mi situace klubu jedno. Já jen doufám, že dokážeme bodovat i v posledním letošním kole v Teplicích. Pak bychom si přece jen udělali před Vánoci slušnou náladu.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..