Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slávisté půl hodiny čekali, než se rozhodčí pomodlí

2. února 2009 19:00 - DUBAJ

Všechno je jednou poprvé. A tak si i fotbalisté pražské Slavie mohli do kroniky soustředění ve Spojených arabských emirátech zapsat příhodu, kterou jinde sotva zažijí. Ve druhém přípravném duelu porazili Taškent 4:0, ale o to nešlo. Poločasová přestávka se protáhla na půl hodiny, protože rozhodčí se museli nejdřív pomodlit.

 

www.slavia.cz

Sešívaní vedli po prvním poločase po Fořtových brankách 2:0 a těšili se, jak i před zraky českého kouče místního klubu Al Ahlí Ivana Haška osmý tým uzbecké ligy po přestávce dorazí. Však také Lokomotiv Taškent nakonec porazili 4:0, na pokračování zápasu si však museli počkat po nejdelší přestávce, jakou kdy zažili.

Již v průběhu prvního poločasu svolával zpěv z nedaleké mešity všechny věřící k podvečerní modlitbě. Její doba připadla na konec první pětačtyřicetiminutovky, a tak arbitři nemohli déle čekat. Všichni tři rozhodčí zůstali ve své kabině, kterou si pečlivě upravili a modlili se. Přestávka tedy trvala třicet minut, oba soupeři však důvody respektovali.

„Každý má svoje náboženství. Když jsem hrál v Panioniosu, tak s námi byl Egypťan, který si s sebou všude bral koberec a před každým tréninkem se modlil. Nejtěžší to měl v období ramadánu, kdy celý den nejedl a nepil, přesto s námi trénoval,“ vylíčil brankář Martin Vaniak pro klubový web své vzpomínky na angažmá v Řecku. „Nesměl se ani napít vody, jenom si vypláchl ústa a vodu vyplivl, bylo to svým způsobem obdivuhodné,“ dodal gólman.

Kvůli modlitbě posunou výkop

Pro středeční zápas s Charkovem se Pražané poučili. „Domluvili jsme začátek utkání s Metalistem na deset minut po sedmnácté hodině, aby rozhodčí měli čas na modlitbu přímo o přestávce. Lépe to vyjde, přece jenom dlouhá pauza mezi poločasy může být pro hráče nepříjemná,“ avizoval mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Z průtahů si nic nedělali Tijani Belaid a Ronald Šiklič, kteří se především pídili po výsledku finále mistrovství světa házenkářů mezi Chorvatskem a Francií. Uzavřeli mezi sebou blíže nespecifikovanou sázku, která po vítězství Francie připadla pařížskému rodákovi Belaidovi. „Nikdy jsme Francii v házené neporazili,“ litoval porážky i prohrané sázky Chorvat Šiklič.

dos, Sport.cz

  Budějovice - Příbram dnes 16:00
20210120T16:00:00+0100
Budějovice vs. Příbram
Budějovice vs. Příbram
Budějovice
Příbram
  Ostrava - Slovácko dnes 16:00
20210120T16:00:00+0100
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava
Slovácko
  Opava - Sparta dnes 18:00
20210120T18:00:00+0100
Opava vs. Sparta
Opava vs. Sparta
Opava
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..