Slavia předvedla posily a zdolala v generálce Slovan Bratislava

V posledním přípravném zápase před startem jarní části fotbalové ligy Slavia Praha uspěla. V souboji podzimních mistrů české a slovenské ligy v neděli v Edenu zdolala Slovan Bratislava 2:0, úspěšnými střelci byli Marek Jarolím a Zdeněk Šenkeřík.

Domácí kouč Karel Jarolím poslal na hřiště od začátku pět nových posil. V obraně nastoupili Grajciar s Hoškem, v záloze Trapp a v útoku duo Besta - Fořt. Do druhého poločasu navíc zasáhli ještě Pekhart a Cissé.

Slavia měla od začátku více ze hry, soupeře přehrávala především po kombinačních akcích. Ve 20. minutě krásně po zpětné přihrávce hlavičkoval Besta, stejně dobře ale zasáhl gólman Bičík. O šest minut později již kapituloval. Jarolím si na prsou zpracoval Fořtův centr a pohotovou ranou nedal brankáři Slovanu šanci. Zvýšit mohl Janda, ale v jasné šanci přestřelil.

Po přestávce hosté hru přitvrdili a rozhodčí Kovařík pětkrát vytáhl žlutou kartu. Hrálo se i nadále hlavně na polovině Slovanu, ale snaha Slavie končila většinou před hranicí vápna. Až v 78. minutě po zaváhání bratislavské obrany šel sám Šenkeřík na Bičíka a s jistotou upravil na konečných 2:0.

Přípravné zápasy
SK Kladno - FK Vlašim 0:0 (v Blšanech)
Sestava Kladna: Pavlík - Bartoš, Gross, Drsek, Procházka - Cigánek (75. Bartek), Strnad (75. Dubský), Szabó, Zoubele - Šilhan, Zachariáš (60. Šisler). Trenér: Hřídel.
Tescoma Zlín - HFK Olomouc 1:0 (69. Žůrek)
Sestava Zlína: Baránek - Čelůstka (77. Malcharek), Kroča, Zbožínek, Zúbek - Vyskočil (46. Musil), Dostálek, Rýdel, Trubila (70. Lukaštík) - Bača (60. Žůrek), Kroupa (87. Pazdera). Trenér: Minář.
Bohemians Praha - Ústí nad Labem 1:1 (42. Kropík - 30. Franc)
Sestava Bohemians: Belaň - Macháček, Turtenwald, Kropík, Grznár - Demeter (80. Jandzik), Dobeš - Fenyk (57. Galbavý), Diarra, Eismann (80. Očovan) - Kincl (70. Mayola). Trenér: Urban.
Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 2:1 (20. Krbeček, 68. Tatanašvili - 30. Hartig).
Sestava Plzně - I. poločas: Ticháček - Ševinský, Polák, Halama, Jiráček - Limberský - Varadi, Petržela, Kolář, Rezek - Krbeček. II. poločas: Daněk - Limberský, Navrátil, Polák (65. Hájovský), Jiráček - Petržela (65. Lecjaks), Kolář, Rada, Rezek - Mlika, Tatanašvili. Trenér: Vrba.
FK Teplice - Hlavice 4:0 (10. Vondrášek, 61. Rosa, 64. Mahmutovič, 77. Mareš)
Sestava Teplic: Grigar - Vidlička (72. Merzič), Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič, Matula (58. Doležal), Vachoušek (72. Verbíř), Stožický (68. Gašparík) - Vondrášek (58. Elsamni), Mahmutovič (68. Mareš). Trenér: Plíšek.
Olomouc - Slovácko 0:1 (88. Formánek)
Sestava Olomouce: Drobisz - Nuc (54. Rossi), Šuškavčevič, Škerle, Onofrej - Kaščák, Kobylík, Melinho - Doležal (54. Hořava), Ordoš (46. Toleski), Hubník (78. Štěpán). Trenér: Psotka.
FK Baumit Jablonec - Zenit Čáslav 1:1 (43. Lafata - 40. Nulíček), v Nymburce
Sestava Jablonce: Špit (60. Zich) - Zábojník (46. Krejčí), Pavlík, Kučera (75. Homola), Hamouz - Čížek, Eliáš (46. Valenta), Loučka, Hloušek (75. Michálek) - Haurdič (46. Klapka) - Lafata (60. Vukovič). Trenér: Komňacký.
1. FC Brno - FC Hradec Králové 3:3 (54. a 56. Dvorník, 30. Lira - 55. Fischer, 57. Bukač, 60. vlastní Trousil)
Sestava Brna: Lejsal (46. Bureš) - Kuncl (46. Smutný), Dvorník, Trousil, Čoupek (46. Okleštěk) - Heinz (68. Szegedi), Mareček, Kalivoda, Lira - Došek (68. Rabušic), Šural (46. Pospěch). Trenér: Beránek.
Slavia Praha - Slovan Bratislava 2:0 (26. M. Jarolím, 78. Šenkeřík)
Sestava Slavie: Vaniak - Grajciar, J. Hošek, Suchý, Hubáček (90. Šiklič) - Belaid (66. Cissé), M. Jarolím, Trapp (81. Jablonský), Janda (46. Ivana) - Besta (68. Šenkeřík), Fořt (68. Pekhart). Trenér: K. Jarolím.
FK Mladá Boleslav - Baník Sokolov 6:1 (18. a 58. Sylvestre, 12. Pecka, 51. Dittrich, 62. Poláček, 80. Kalina - 64. Hanzlík)
Sestava Ml. Boleslavi: Miller (46. Šeda) - Kalina, Procházka, Janíček (65. Rolko), Mach - Nečas (46. Dittrich), Sylvestre (61. Kúdela), Opiela (72. Sedláček), Poláček (65. Mendy) - Papadopulos (46. Táborský), Pecka. Trenér: Hapal.