Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slavia je domluvená na přestupu mosteckého Trubily

3. června 2009 21:25 - PRAHA

Fotbalisté pražské Slavie zřejmě získali třetí letní posilu. Po ofenzivním hráči Stanislavu Vlčkovi a Benjaminu Vomáčkovi se s českým mistrem domluvil i běloruský levý obránce nebo záložník Vitalij Trubila, který na jaře hostoval ve Zlíně, stále však patří druholigovému Mostu. Informaci ve středu potvrdil ředitel Slavie Petr Doležal.

"Stále o tom jednáme, ale s Trubilou jsme domluvení. Teď ještě ladíme detaily smlouvy s Mostem. Myslím, že se už dohodneme, v zásadě dohodnutí jsme," řekl ČTK Doležal.

Čtyřiadvacetiletý Trubila dokončil sezónu ve Zlíně, v tomto týdnu nastoupil dovolenou a ve čtvrtek dopoledne odletí domů do Běloruska. "Definitivně to dotáhneme, až se vrátí z dovolené. Chtěli jsme mu dát čas na odpočinek," uvedl Doležal.

Trubilovo angažmá by mohlo naznačovat, že Slavia hledá náhradu za typově podobného Dušana Šventa. Jakoukoli spojitost s případnými odchody ale Doležal popřel. "Prostě nám může být prospěšný. Děláme ho obecně jako hráče na levou stranu," dodal.

Levonohý Trubila přišel do Česka na počátku roku 2006 a ještě před sestupem do druhé ligy se v Mostu stal oporou. Letos v zimě se mu klub rozhodl dopřát angažmá ve vyšší soutěži a na půlroční hostování jej uvolnil do Zlína.

Kdyby se Moravané v lize bývali zachránili, chtěli Trubilu získat na přestup, zlínský sestup ale těmto úvahám učinil přítrž. Trubila v lize zatím odehrál 46 zápasů a dal jednu branku. Ve Slavii má údajně podepsat čtyřletou smlouvu.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..