Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fanoušci fotbalové Sparty údajně hajlovali, vyšetřuje je policie

30. listopadu 2009 16:06 - PRAHA

Několik fanoušků pražské Sparty čelí podezření z výtržnictví a trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Pražská policie v pondělí na svém webu informovala, že fanoušci měli provolávat nacistická hesla a zdvihat pravici k nacistickému pozdravu.

Celkem policisté v souvislosti se sobotním prvoligovým derby fotbalistů Sparty a Bohemians 1905 zadrželi na stadionu na Strahově i mimo něj devět osob pro podezření ze spáchání trestného činu. Jednoho mladistvého fanouška vyvedli před stadion, kde se utkání hrálo.

Policisté nejprve ve 14:00 zasahovali v bistru Malovanka, jehož obsluha odmítla prodat pivo sedmi podnapilým fanouškům Sparty. Ti proto začali přítomné slovně napadat a ničit zařízení - kopali do stěn, mlátili pěstmi do oken a strhali závěsy a konzole, které ohýbali. Zaměstnanci proto zavolali na linku tísňového volání 158.

Když policisté dorazili na místo, fanoušci odmítli uposlechnout jejich výzvy ke klidu a také strážce zákona slovně napadli. Policisté je proto zadrželi a předvedli na služebnu. Při zákroku někteří fanoušci kladli odpor. Při dechové zkoušce policie u mužů naměřila od 0,93 do 3,35 promile alkoholu. Zadržení jsou vyšetřováni na svobodě.

Pyrotechnika na stadiónu

Někteří fanoušci obou klubů podle policie narušili pořádek i při utkání. Na stadión totiž pronesli pyrotechniku a zapalovali světlice, z nichž některé zapálily sedačky.

Policisté přitom zadrželi osmadvacetiletého fanouška, který ukopl sedačku v sektoru hostů, čímž způsobil škodu za 800 korun. Je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. Ve stejnou dobu policisté vyvedli před stadión patnáctiletého chlapce, který se jednu z plastových sedaček pokoušel ukopnout.

Po skončení zápasu zadrželi policisté sedmadvacetiletého fanouška, který v průběhu druhého poločasu v jednom ze sektorů zničil sedm sedaček a způsobil škodu za více než 5000 korun. I on je stíhán na svobodě, je vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..