Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Po zápasu Ostravy s Olomoucí zadržela policie tři fanoušky Baníku

1. prosince 2009 09:13 - OSTRAVA

Tři příznivce Baníku zadržela v pondělí večer policie po prvoligovém zápasu ostravského klubu se Sigmou Olomouc. Dva z nich řádili na stadionu a poškodili plot, třetí pak podle policie vykopl okno v tramvaji. Všichni jsou podezřelí z výtržnictví, řekla ČTK mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Policisté nejprve po skončení zápasu zadrželi před stadionem dva muže ve věku 28 a 19 let. Mladší z mužů byl cizinec. "Oba muži měli poškodit oplocení oddělující hrací plochu od sektoru domácích fanoušků. Oplocení bylo vyvráceno po skončení fotbalového zápasu," řekla ČTK mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Dodala, že škoda byla předběžně stanovena na 50 000 až 60 000 korun.

Policisté případ šetří jako výtržnictví a poškozování cizí věci, výtržníci zatím nebyli obviněni. Pokud se tak stane, hrozí jim až dvouleté vězení. Podle mluvčí není vyloučeno, že v této souvislosti budou stíhány ještě další osoby.

Přibližně ve stejnou dobu policie zatkla sedmnáctiletého opilého mladíka, který údajně vykopl okno tramvaje jedoucí po Závodní ulici v Ostravě-Vítkovicích. "Okno skončilo v kolejišti. Orientační dechová zkouška u mladíka vykázala hodnotu 0,80 promile alkoholu," uvedla mluvčí. Škoda byla vyčíslena na zhruba 3000 korun. Mladík se přiznal a byl obviněn z výtržnictví.

Další incidenty policie nezaznamenala. Do Ostravy dorazilo na zápas jen asi šest desítek fanoušků olomouckého celku. Policie do akce nasadila na 300 policistů a strážníků.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..