Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Teplický Lukáš: Na soustředění mi chybí běžky

7. ledna 2010 10:45

Kapitán teplických fotbalistů Petr Lukáš polyká s ostatními spoluhráči tréninkové dávky na soustředění v německém Altenbergu. „Chybí mi tady běžky,“ říká zkušený stoper, na něhož bude Severočeši v jarní sezóně hodně spoléhat.

 

Josef Pešout, Právo

Máte za sebou tři dny soustředění v Altenbergu. Už vás bolí nohy?

Začaly mě bolet hned první den. Skočili jsme do toho zhurta, ale každý s tím musel počítat. Už před dovolenou jsme dostali individuální plány. I když jsme nezaháleli, tréninky jsou o něčem jiném a hlavně v posilovně dostáváme zabrat. Myslím, že jsme na tom, co se týče únavy, asi všichni stejně.

Jsou při přípravě v hale prvky, které vám nesedí?

Nedá se říci, že bych se na něco netěšil. Kdyby tomu tak bylo, zbytečně bych si trénink protivil, a to nechci. Naopak se snažím tréninkové dávky zvládat. Dělám to pro sebe, abych byl mužstvu něco platný.

Jak berete fakt, že v náplni přípravy chybí běžky?

Docela toho lituji. Při působení v Liberci jsme jezdili hodně na běžkách a od té doby mě lyžování baví. Všiml jsem si při výběhu, že kolem Altenbergu jsou krásné běžecké tratě. Pro některé kluky je ale asi lepší, že jsme bez lyží. Aspoň se na nich nemusí trápit.

Neuvažoval jste o startu na Jizerské padesátce jako to mají v plánu někteří liberečtí fotbalisté?

Tak to zase ne. Nenapadlo mě to. Kluci museli jistě trénovat i na lyžích, zatímco já na to neměl čas. Ale budu jim fandit.

Jak trávíte volný čas v Altenbergu?

Mezi tréninky většinou spím a odpočívám. Je tady i dobrá rehabilitace.

Před vánoci jste prodloužil smlouvu. Co vás k tomu vedlo?

V klubu se cítím dobře. Máme kvalitní zázemí a výborné mužstvo, které zůstalo pohromadě. Momentálně žádná jiná nabídka nepřišla, takže jsem preferoval setrvání v Teplicích.

Josef Pešout (Altenberg), Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..