Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jablonecké fotbalisty posílil útočník Pekhart z Tottenhamu

12. ledna 2010 13:45 - JABLONEC NAD NISOU

Fotbalisty Jablonce posílil útočník Tomáš Pekhart, který do severočeského klubu přestoupil z Tottenhamu. V novém působišti v úterý podepsal smlouvu na 3,5 roku.

Dvacetiletý Pekhart měl v londýnském klubu, který jej v minulém roce pustil na hostování do pražské Slavie, smlouvu až do roku 2011, ale Jablonec jej po dlouhých jednáních vykoupil. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny. "Můžu jen poděkovat lidem v klubu, že ve mě mají takovou důvěru, protože ty prostředky vynaložené na přestup asi nebyly malé," řekl Pekhart na úterní tiskové konferenci.

Pekhart touží ve čtvrtém týmu ligy dostát pověsti talentovaného útočníka, jehož kariéru ve druhé polovině minulého roku přibrzdila zlomenina zánártních kůstek. "Jeho angažování je důležitým okamžikem ve vývoji klubu. Po dobrých výsledcích z minulého roku, kdy se nám dařilo v lize a ve hře jsme i v domácím poháru, jsme se rozhodli rozšířit útočnou sílu mužstva. Tomášovi věříme a doufáme, že pomůže posunout klub k evropským pohárům," uvedl prezident jabloneckého klubu Miroslav Pelta.

Dva góly ve 13 zápasech 

Poslední zápas v lize odehrál Pekhart za Slavii loni v květnu, kdy pomohl Pražanům při hostování z Tottenhamu k obhajobě titulu dvěma brankami ve třinácti odehraných zápasech.

V červnu si poranil nohu v kvalifikačním utkání jednadvacítky v San Marinu. Pak sice odcestoval na mistrovství světa dvacítek, ale hned ve druhém utkání na konci září proti Brazílii si nohu pochroumal znovu a od té doby nehrál. V Londýně absolvoval operaci a pak trénoval individuálně. "Po zranění na mistrovství světa jsem prožíval nejtěžší chvíle, ale teď chci oživit kariéru s čistým štítem," přál si Pekhart.

V Jablonci by vicemistr světa do 20 let z roku 2007 mohl vytvořit kvalitní ofenzivní sestavu společně s členem širšího reprezentačního kádru Davidem Lafatou a spoluhráčem z jednadvacítky Janem Vošahlíkem.

Pekhart zamířil do Tottenhamu jako velký talent ve svých šestnácti letech z pražské Slavie, ale do prvního týmu se neprosadil, i když v rezervním celku pravidelně patřil k nejlepším střelcům.

Trenér Komňacký měl radost

Pekhartovo angažování udělalo radost i trenérovi Františku Komňackému, kterého však Pekhart loni na jaře rozesmutnil, když právě on v závěru rozhodl při duelu v Jablonci o výhře Slavie. To byl první Pekhartův střelecký zápis v české lize.

"To nám samozřejmě utkvělo v paměti," usmál se Komňacký. "Tomáše ale samozřejmě velmi dobře známe i jinak. Není náhodou, že prošel všemi reprezentacemi a přičichl i k velkému fotbalu v Anglii. Tady bude mít motivaci, aby se do nejvyššího fotbalu vrátil. Je to typ hráče, který nám může pomoci. Všichni ví, že jsme na jaře měli problémy se střílením branek, a on by nám mohl pomoci," doufal Komňacký, jehož tým v 16 zápasech nastřílel pouze 17 gólů. V první polovině tabulky je v tomto ohledu Jablonec nejhorší s Plzní a Příbramí.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..