Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Rozhodčí dostane mikrofon, aby byl přenos z fotbalu atraktivnější

4. února 2010 16:59 - PRAHA

Zajímá vás, jak ostrá slova padají na trávníku při handrkování hráčů s rozhodčím? Možná již na jaře se to dozvíte. Česká televize s fotbalovým svazem chtějí během některých přenosů z Gambrinus ligy dát hlavnímu sudímu televizní mikrofon, který by divákům více přiblížil dění na hřišti. Kameramani by pak měli proniknout i do útrob stadiónů.

 

Lukáš Táborský, Právo

Těžko říci, zda to bude mládeži přístupná konverzace. Snaha přiblížit televizním divákům dění na trávníku však za pokus určitě stojí. „Rádi bychom vytipovali určité utkání a v něm dali televizní mikrofon hlavnímu rozhodčímu. Všechny aktéry na to dopředu připravíme, protože i taková věc může pomoci dostat fotbal blíže k lidem. Nebojíme se toho,“ avizuje novinku šéf svazové komunikace Petr Svěcený.

Tato novinka je jedním z nápadů, které zazněly při pracovní schůzce zástupců sportovní redakce České televize s představiteli ČMFS na Kavčích horách.

„V současné době probíhají jednání o smlouvě na další období. Na doladění podmínek máme ještě trochu času, nicméně už pro jarní část stávající sezóny chtějí obě strany zatraktivnit fotbalový produkt tak, aby z toho profitovali diváci televizních přenosů,“ uvedl Otakar Černý, šéfredaktor sportu ČT.

Kameramani mají vyrazit k šatnám

„Chystáme zbrusu nové studio, moderní znělky, nové rubriky a další novinky, které určitě vysílání Gambrinus ligy pozvednou na vyšší úroveň. Chceme s kamerami do útrob stadiónů, jak před zápasem, tak i po něm. Budeme se snažit mít kameru i mikrofon při losovacím aktu těsně před výkopem…“ líčí plánované novinky komentátor Pavel Čapek.

„Chceme být televizi nápomocni v realizaci různých nápadů, které na schůzce zazněly,“ ujistil Miroslav Kříž, místopředseda svazu za ligu.

Na Strahově třeba vymýšlejí projekt, který by motivoval kluby k atraktivnější hře. „Stojíme o to, aby televize primárně vysílala z těch stadiónů, kde je dobrá atmosféra a kde se hraje atraktivní fotbal,“ naznačuje Svěcený.

Vysílací časy se na jaře nezmění. Poslední únorový víkend, kdy ligové jaro odstartuje, začne i seriál přenosů - v sobotu od 18:15 na ČT4 a v pondělí od 17:30 na ČT2.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..