Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jablonci vyšla zimní příprava dokonale, ale o titulu nemluví

22. února 2010 13:15 - JABLONEC NAD NISOU

Vedení fotbalistů Jablonce útok na mistrovský titul před startem ligového jara nevyhlásilo. Cílem Severočechů je do poslední chvíle bojovat o start v pohárové Evropě, spokojenost by panovala s konečným třetím místem a také s co nejdelší cestou v Ondrášovka cupu.

 

Břetislav Fiala, ČTK

V Jablonci panuje před víkendovým startem domácích soutěží až neobvyklý klid. Klub je po podzimu na čtvrtém místě s jednobodovou ztrátou na prvního, absolvoval nebývale vydařenou zimní přípravu. Přesto má před jarem spíše skromné cíle a tlumí hlasy, že by měl bojovat o první titul v historii.

"Ve hře jsme stále v obou soutěžích, a tak cílem je především postup do evropských pohárů. Vyhlásit útok na titul by od nás bylo troufalé, ale nezříkáme se ničeho, a pokud skončíme třetí, budeme spokojeni," prohlásil na pondělní tiskové konferenci sportovní ředitel severočeského klubu Petr Flodrman. Ziskem bronzu by klub vyrovnal svoje nejlepší historické umístění ze sezon 1995/96 a 1996/97.

Jablonec patřil mezi největší překvapení podzimu, často atakoval čelo tabulky a v nejužší špičce by se rád zabydlel trvaleji. I proto možná Severočeši lpěli především na tom, aby během zimy udrželi stávající kádr. "Pokud chceme hrát vysoko, bavit diváky a těšit naše sponzory, pak musíme hrát stále lépe. Proto jsme si dali za úkol udržet stávající kádr, případně ho ještě posílit," vysvětlil činovník záměry, které téměř vyšly.

Odešel jen Čížek

Odešel nakonec jen Tomáš Čížek, jenž se znovu vrátil do Ruska. Příchod ambiciózního juniorského reprezentanta Tomáše Pekharta by však tuto ztrátu mohl přebít. "Minimum změn v týmu je určitě pozitivní zprávou a zima nám ukázala, že to mužstvu prospělo. Příprava nám totiž vyšla velmi dobře, možná až nad očekávání, Teď jen abychom dobře vstoupili do ligy," přál si asistent Jozef Weber, který zastoupil před novináři hlavního kouče Františka Komňackého.

Čížka by sice rádi trenéři v kádru měli nadále, ale zase si slibují, že ofenzivě hodně pomůže Pekhart, který se v závěru přípravy dostal z vleklých zdravotních potíží. "Ale v jeho případě i několika dalších platilo, že šlo pouze o drobnosti, velký výpadek neměl nikdo," pochvaloval si Weber, podle kterého ani hernímu soustředění na Kypru nechybělo nic, co od něj očekávali. "Žádné výkyvy počasí, žádné organizační zádrhele se zápasy. Odehráli jsme všechno podle našich představ," dodal kouč.

A tak jediným problémem pro Jablonec je počasí, které tradičně na severu Čech na počátku jara fotbalisty zlobí. Poslední přípravný zápas museli Jablonečtí o víkendu sehrát v Nymburce a moc si přejí, aby na svém vyhřívaném trávníku mohli vyběhnout alespoň na dva tréninky před nedělní premiérou proti Bohemians 1905.

"Návrat z přírodní trávy na umělý povrch je skutečně jak přechod k jinému sportu. Proto jsme připraveni, že budeme jezdit na tréninky do hodiny od Jablonce, ale pořád to je lepší než umělka," svěřil se Weber.

Hráči se už soutěžních zápasů nemohou dočkat, i když během těžké zimní dřiny často hudrovali. "Já pozitivní po zimě nikdy být nemohu, protože ten dril nesnáším. Na druhé straně dobře vím, že z toho pak žijeme celý rok a absolvovat to musíme. Ale na jaro se už moc těšíme, budeme atakovat nejvyšší mety, a to je pro hráče velká výzva. Věřím, že to dokážeme už v neděli," uvedl kapitán mužstva Petr Pavlík.

Jablonec si ponechal na jaro 21 hráčů do pole a tři brankáře. "To je myslíme optimální počet pro to, co nás jaře čeká," uzavřel sportovní šéf Flodrman.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..