Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ve fotbalové Plzni chtějí udržet páté místo, nejlepší v historii

24. února 2010 15:22 - PLZEŇ

Fotbalisté Viktorie Plzeň si před jarním startem nedávají za cíl útok na místa, která by znamenala vstup do pohárové Evropy, přestože by je k tomu pátá příčka po podzimu mohla svádět. Trenér Pavel Vrba bude rád, když se jeho týmu podaří udržet pozici po podzimu. Páté místo Viktoria vybojovala jen v roce 1994 a byl to nejlepší výsledek v historii české ligy.

 

Břetislav Fiala, ČTK

"Nikdo nás netlačí do úkolů jako třeba skončit do třetího místa či vyhrát pohár. Ale jsme tým ambiciózní a ničemu se nebráníme. V žádném případě ale nechceme tým svazovat, i když kvalita, abychom bojovali o ty vyšší příčky, tu je," zdůraznil Vrba.

V plzeňském kádru došlo v zimní pauze k minimu změn. "Rozhodli jsme se, že půjdeme spíše cestou doplňování o mladé talentované hráče a stabilizací kádru. A třeba Darida se ukázal velmi dobře a dostane příležitost," vyzdvihl devatenáctiletéo záložníka, kterého vytáhl z třetiligového béčka.

V přípravě ho potěšilo, že střelecky se prosazovali útočníci. "Po podzimu jsme hledali střelce. Nikdo sice nedal v přípravě deset gólů, ale Vaněček, Bakoš a Střihavka se trefili čtyřikrát. A to jsou všichno útočníci," ocenil Vrba.

Z herního soustředění ze Španělska se Viktoria vrátila až týden před začátkem ligy. "Hlavně zápas se Spartakem Moskva snesl vyšší měřítko. V něm jsem spokojen s herním projevem, škoda, že jsme neuhráli remízu, což by byl velký úspěch. Při výhře s dánským Randers jsem byl spokojen s prvním poločasem, se Záporožím s druhým," řekl Vrba.

Kapitán plzeňského týmu Pavel Horváth míní, že mužstvo je připraveno kvalitně. "A taky věříme, že nás fanoušci budou povzbuzovat a že je budeme bavit fotbalem," řekl za všechny hráče Horváth.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..