Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Mluvit o titulu mi přijde nafoukané, myslí si trenér Baníku Koubek

25. února 2010 15:58 - OSTRAVA

Po podzimu třetí Baník touží udržet si vybudovanou pozici, která by v samém konci znamenala zisk vstupenky do evropského poháru. „Jsme v tabulce vysoko a byl bych šťastný, kdybychom tak zůstali. Mluvit o titulu mi přijde nafoukané, vím, co týmu ještě chybí,“ řekl trenér Miroslav Koubek.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Straší ho špatný los. „Ve společnosti, v níž v tabulce jsme, máme nejhorší výchozí pozici. Hrajeme osmkrát venku, pouze šestkrát doma a to ještě jen čtyřikrát na Bazalech.“

Naopak Koubek je velice spokojený, že hráčům se vyhýbala v přípravném období zranění. „Když jsme jim více naložili v letní přípravě, mělo to u některých odezvu. Potkaly je svalové problémy. Teď bylo všechno v pořádku. Vstupujeme do jarní části ligy kompletní a rád to zaklepu na dřevo.“

Kdo začne jako brankářská jednička, Koubek vyřešil už minulý týden. Zavolal si všechny tři gólmany - Baránka, Bučka i mladého Poláka Pietrzkiewicze - a oznámil jim, že v brance začne Baránek a zdůvodnil jim to. „Veřejně ale to zdůvodnění neuslyšíte, je to interní věc klubu,“ podotkl.

Na podzim Baník řešil obsazení levého kraje obranné řady. Hrál tam Tomašák, Tchuř a na konci i Neves. Ten se na tomto místě objevoval i v přípravě. „Ano, tenhle post nás pálí dlouhodobě. Ale nejsem přesvědčený, že Neves je optimální řešení.“

Koubek zdůraznil, že v tomto přípravném období základní sestavu nehledal, protože od začátku ji má v hlavě. „Víme, s kterými hráči jsme na podzim získali 31 bodů. Mně šlo hlavně o to, aby se zvýšila kvalita lavičky, aby se rozšířil počet hráčů, kteří bez problémů mohou do ligového zápasu naskočit. Herní kemp v Turecku potvrdil, že takovými jsou zejména záložníci Greguš a Wojnar."

Baník si v zimě koupil za rekordních 25 milionů sedmnáctiletý obří talent českého fotbalu útočníka Matěje Vydru z Jihlavy. „Na své první prvoligové vystoupení Matěj nebude dlouho čekat. Můžeme si dovolit poslat jej na hřiště brzy, protože opravdu je hodně šikovný,“ podotkl Koubek.

Vladimír Kolář, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..