Některé kluby mohou zkrachovat, varuje teplický boss Hrdlička před startem jara

26. února 2010 16:24 - TEPLICE

Šéf teplického fotbalového klubu František Hrdlička před jarním startem první ligy upozornil, že dluhy v profesionálním fotbale mohou ovlivnit závěr soutěže. Nevylučuje dokonce ani krachy některých klubů a kritizuje malou akceschopnost svazové arbitrážní komise, která má pohledávky mezi kluby řešit.

Hrdličkovy Teplice jsou dlouhodobě považovány za stabilizovaný klub, za nímž stojí velký průmyslový koncern. A silný podnikatelský základ prý naučil Teplické chovat se podle pravidel, která platí v ostatním byznysu. Těmi se ale podle Hrdličky v českém fotbale řídí málokdo.

"Už to budeme muset společně řešit. Máme řadu pohledávek od jiných klubů a podobných dluhů je uvnitř profesionálního fotbalu řada. Naši šéfové nám proto zcela správně říkají: proč my musíme mít účty v pořádku, a ostatní mohou beztrestně dlužit?" řekl Hrdlička. Osobně prý proto začne s podporou svých klubových kolegů žádat svaz, aby rázně zakročil.

O tom, že všechno není v pořádku a potíže bobtnají, svědčí podle něj i malá akceschopnost arbitrážní komise ČMFS, která by měla dávat pohledávky mezi kluby do pořádku. "Samozřejmě neznám konkrétní případy, ale asi musí být hodně zavalena prací, když na námi předložené případy nemáme už tři měsíce žádnou reakci," naznačil teplický šéf, že případů finanční insolventnosti bude asi mnohem více.

Za správné by Hrdlička považoval, kdyby se o podobných případech více mluvilo a dluhy byly veřejně uznány. "Krachy postihují i velké kluby v zahraničí, nevyjímaje nejbohatší soutěže. Na tom není nic špatného, ale musíme se pravdě podívat do očí. Není přece normální, že v nynější krizi máme ve dvou nejvyšších soutěžích tolik klubů s profesionální licenci, a nikdo nehlásí potíže," tvrdí teplický ředitel.

ČTK

  1:5 Bohemians 1905 - Slavia 1:5 dohráno
20210919T19:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Slavia
Bohemians 1905 vs. Slavia
Bohemians 1905
Slavia
  1:1 Sparta - Jablonec 1:1 dohráno
20210919T16:00:00+0200
Sparta vs. Jablonec
Sparta vs. Jablonec
Sparta
Jablonec
  1:1 Karviná - Teplice 1:1 dohráno
20210919T16:00:00+0200
Karviná vs. Teplice
Karviná vs. Teplice
Karviná
Teplice

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..