Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Myšlenka na česko-slovenskou ligu žije, UEFA ji nezavrhla

27. dubna 2010 19:01 - PRAHA

Myšlenka na obnovení československé fotbalové ligy, která má navázat na tradici bývalé federální soutěže, stále žije. Společný projekt vedení ČMFS a slovenského svazu nezavrhli ani představitelé Evropské fotbalové unie (UEFA), poté co se s ním nedávno poprvé seznámili.

 

Petr Hloušek, Právo

Obavy české a slovenské strany z toho, že se UEFA proti návrhu postaví hned na počátku, se tak nenaplnily. Nyní však musí svůj ojedinělý projekt rozpracovat ještě detailněji. Místopředseda ČMFS Miroslav Kříž teď bude mít na starosti zřízení speciální pracovní skupiny, která se problematice bude podrobně věnovat. Kříž bude také jednat se zástupci UEFA.

"Chceme, aby to bylo v nejbližší možné době," naznačil po dnešním jednání výkonného výboru předseda ČMFS Ivan Hašek, že otázka společné soutěže je stále aktuálním tématem. Haška prý potěšilo stanovisko UEFA, která se myšlence zřízení československé ligy podle všeho úplně nebrání. Byť se v minulosti proti podobným projektům postavila a žádné zahraniční soutěže se zatím nespojily v jednu společnou.

"UEFA jde o to, aby se zvedla kvalita a popularita fotbalu v jednotlivých oblastech. A tento projekt by tomu určitě pomohl. Už jen to, že se tím UEFA bude zabývat, je dobré znamení," řekl Hašek.

Představitelé ČMFS a Slovenského fotbalového svazu projekt společné soutěže představili letos na konci února. Tehdy ale ani nenaznačili, v jakém časovém horizontu by společná soutěž mohla odstartovat. Češi a Slováci věří, že by jejich liga byla lepší než ty samostatné, měla by prý větší ekonomický a marketingový potenciál než nyní.

ČTK

ČT sport Bohemians 1905 - Zlín dnes 18:00
20190920T18:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Zlín
Bohemians 1905 vs. Zlín
Bohemians 1905
Zlín

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..