Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Koubek povede fotbalisty Ostravy i další rok

17. května 2010 12:15 - OSTRAVA

Fotbalisty Ostravy dále povede trenér Miroslav Koubek. Osmapadesátiletý kouč, který tým dovedl na třetí místo a vybojoval mu účast v Evropské lize, v pondělí v Baníku prodloužil smlouvu o jeden rok.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

"Bylo to lehké rozhodování. Hned v neděli jsem se na jednání s majitelem klubu rozhodl, že zůstanu," řekl novinářům Koubek, o nějž měla podle zákulisních informací eminentní zájem Mladá Boleslav a v posledních dnech zřejmě také pražská Slavia.

Zájem konkurence Koubek odmítl komentovat. Podle svých slov však nelicitoval. "Hmotné podmínky spolupráce byly na posledním místě. Na prvním budoucnost klubu, personální a kádrová politika. To byly první věci, které mě zajímaly," uvedl Koubek.

Neznámý kouč získal na Bazalech renomé 

Poměrně neznámý trenér, který na Bazaly přišel loni v létě z druholigové Čáslavi, si v Baníku získal renomé. Nejhorší klub loňského jara vytáhl do pohárové Evropy a ještě v posledním kole na dálku se Spartou a Jabloncem bojoval o titul.

"Odvedl tady fantastickou práci a jsem moc rád, že ji bude moct dále rozvíjet. Věřím, že pod jeho vedením máme na to poprat se i v příští sezóně o poháry a něco v nich i uhrát," řekl majitel klubu Tomáš Petera.

Baník nechce před další sezónou oslabit. Podle Petery zatím na žádného hráče ani není konkrétní nabídka, třebaže poptávka po hráčích se teprve rozproudí. "O prodeji žádného hráče momentálně nejednáme. V případě, že na někoho nabídka přijde, jsme schopni ho pustit jen ve chvíli, kdy budeme mít náhradu," uvedl Petera.

Každou řadu se naopak vedení ostravského klubu chystá posílit. "Máme vytypovány tři čtyři hráče, které se pokusíme přivést, abychom zvýšili kvalitu. Hlavně úvod sezóny totiž bude díky účasti v Evropské lize náročný," dodal Petera.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..