Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Švancara: Nezdar Komety mně teď kluci dávají pořádně sežrat

21. února 2011 12:02

Fanoušci Slovácka ho milují nejen pro jeho fotbalové umění. Útočník Petr Švancara (33) má před sebou možná poslední půlrok hradišťského angažmá.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

V červnu vám ve Slovácku vyprší smlouva. Chtěl byste ji prodloužit?

Rád bych v Uherském Hradišti působil dál. Z mého pohledu považuji za optimální prodloužení kontraktu o dva roky. K žádným jednáním ovšem ještě nedošlo. Trenér Soukup říká, že budu mít aspoň pro jaro motivaci.

Diváci vás mají rádi i kvůli občasným legráckám, jimiž se je snažíte pobavit. Neškodí vám to ale naopak u kouče?

Trenér Soukup mě zná už z předchozího působení v Brně. Ví, že se nezměním a bez těch svých „švancarovinek“ se neobejdu. Já si na druhou stranu již ve svém věku dobře uvědomuju, že si nějakou tu srandičku mohu na hřišti dovolit až v době, kdy je zápas rozhodnutý.

Jaké máte z pohledu Slovácka představy o jarní části Gambrinus ligy?

Nerad bych, abychom se stejně jako před rokem strachovali až do úplného závěru sezóny o záchranu. Jsem přesvědčený, že se naopak můžeme po zimním doplnění týmu posunout blíž ke středu tabulky. Chce to určitě porazit v jarní premiéře Bohemku. Přál bych si zopakovat svých pět gólů z podzimu. Vůbec bych se nezlobil, pokud bych některý dal hlavou. Byl by totiž v lize můj premiérový. Nějaké branky chci taky pochopitelně připravit spoluhráčům. Nejdůležitější ovšem bude, aby to šlapalo celému mužstvu.

Jako brněnský patriot si asi všímáte i výsledků Zbrojovky. Věříte, že se zachrání?

Jsem optimista, snad se jí to podaří. To, že propustila zkušené Polácha s Trousilem, však moc nechápu. Snad ale klubové vedení ví, co dělá, a sezóna pro Brno nakonec dobře dopadne.

Jste velkým fanouškem hokejové Komety. V poslední době vám moc radosti neudělala...

Moc jsem si pochopitelně přál, abychom chodili v Brně na play-off. Nesdílím ovšem naštvání spousty dalších fandů. Jsem především šťastný, že tady teď extraligu vůbec máme. Vždyť v Brně třináct let chyběla.

Dobírají si vás teď spoluhráči v kabině Slovácka kvůli nezdaru Komety?

Samozřejmě. A nejen oni. To, že chybíme v play-off, mi dávají pořádně sežrat. O to víc, že většina kluků fandí Zlínu, a ševci poslední dobou jedou. Já jsem ale rád, že díky mně vzalo Kometu tolik lidí na vědomí.

V Hradišti jste si kromě fotbalu zahrál i ve Slováckém divadle. Jaké to bylo?

Perfektní. Jsem za tuto zkušenost strašně vděčný. Dostal jsem epizodní roli v představení o Rychlých šípech. Místní herci si mě vytáhli z hlediště a já jsem na jevišti kopl penaltu, rozbil míčem okno a okamžitě utekl pryč. Následoval obrovský potlesk diváků, což mě moc potěšilo. A taky jsem dvakrát vystoupil v divadle v talkshow. Něco na způsob Nikdo není dokonalý. Jsem rád, že i tady se lidi bavili.

Patřil jste k prvním vybodovaným řidičům. Už máte řidičský průkaz zpátky?

Naštěstí ano. Už zase mohu vozit spoluhráče Martina Kuncla z Brna do Hradiště na tréninky. To, že jsem se vybodoval, považuji za svoji největší hloupost v životě. Jsem teď neskutečně ponaučený šofér.

Máte dvě malé děti. Vedete je taky ke sportu?

Samozřejmě. My jsme sportovní rodina, manželka se dodnes věnuje tanci. Věřím, že nadání od ní zdědí i dvouletá Nikolka. Čtyřletý Daneček už kope do balónu a začal chodit také na bruslení. Vedeme je k pohybu i proto, aby jednou neproseděli dlouhé hodiny jen u počítače.

Čestmír Folk, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..