Budějovice - Teplice 2:2České Budějovice ztratily s Teplicemi dvougólový náskok

27. Ondrášek 2 : 0
45. Mareš 2 : 1
58. Došek 2 : 2

ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice v 18. kole první fotbalové ligy sice brzy vedly nad Teplicemi o dva góly, náskok ale neudržely a utkání skončilo remízou 2:2. Domácí tak utnuli sérii tří porážek, naopak Teplice čekají na vítězství již pět zápasů.

Jihočeši začali s velkým úsilím a téměř celý první poločas patřil jejich útočným manévrům. Hned ve 2. minutě otestoval Grigara střelou po zemi Pecka. Domácí poprvé skórovali ve 12. minutě, ale Ondráškův gól rozhodčí neuznal pro ofsajd.

Domácím to energii nesebralo, o pár vteřin později hlavičkoval opět Ondrášek těsně vedle. Potom se ve vzduchu prosadil jeho parťák z útoku Pecka, ale Grigar byl na místě.

Českobudějovičtí se dočkali ve 25. minutě. Otepka rozehrával standardní situaci z pravé strany, na míč si vyskočil Horejš a hlavou zamířil k tyči. Grigar si sice na balón sáhnul, ale gólu zabránit nedokázal.

Povedenou první půlhodinu potvrdili Jihočeši o dvě minuty později. Aktivní Ondrášek se prosadil na levé straně a střelou na vzdálenější tyč překonal Grigara podruhé.

Teplice působily bezradně a s obtížemi bránily ofenzivní akce domácích. Ve 34. minutě si na míč naskočil zcela volný Vulin, ovšem hlavou zamířil do středu branky, kde stál připravený Grigar.

Až poté se hosté poprvé v zápase dostali do zakončení. Ale s Melunovičvou hlavičkou neměl Kučera výraznější potíže. Když už se Jihočeši viděli v kabině, Tepličtí udeřili. Mareš se zbavil dvou bránících hráčů a levačkou překonal Kučeru.

Po přestávce začali opět lépe domácí, ale Pecka ani Otepka v koncovce neuspěli. Tepličtí však už nenechali soupeře rozjet do takového tempa jako v prvním poločase. Také díky tomu, že v 58. minutě vyrovnali. Došek si narazil míč a prosadil se střelou z hranice pokutového území.

Potom měly v rozmezí pár desítek vteřin velké šance oba týmy. Osamoceného Mahmutoviče vychytal Kučera a Pecka zase na druhé straně mířil do tyče. V 80. minutě neuspěl střídající Stráský, sice překonal Grigara, ale míč ještě stačil vykopnout jeden z bránících teplických hráčů. O pět minut později se zase řítil do šance teplický Mahmutovič, obešel i Kučeru, ale na poslední chvíli zasáhl skluzem Lengyel. Utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.

České Budějovice - Teplice 2:2 (2:1)
Branky: 25. Horejš, 27. Ondrášek - 45. Mareš, 58. Došek. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Teuber. ŽK: Laštovka, Hudson, Lengyel - Mareš, Matula, Došek, Kalivoda. Diváci: 2440.
Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Vulin - Nitrianský (68. Hudson), Otepka, Černák (46. Žižka), Čirkin - Ondrášek (79. Stráský), Pecka. Trenér: Šilhavý.
Grigar - Vidlička, Siva, Matula, Rosa - Kalivoda (74. Lácha), Čajič, Vachoušek (83. Jungr), Mareš - Melunovič (57. Mahmutovič), Došek. Trenér: Plíšek.