Rubriky:

FORTUNA:LIGA

VIDEO: Plzeň musí komik Kweuke nechat učitelce češtiny, jeho starostí jsou góly

10. března 2011 13:16 - PRAHA

Českou ligu oslnil svými góly. Možná by se však Léonard Kweuke neztratil ani jako herec. Alespoň v mobilizačním klipu před šlágrem jara v Plzni kamerunský útočník fotbalové Sparty jisté komediální vlohy určitě prokázal. Plzeň pro něj představuje hlavně dobré pivo, které chce vypít. Svůdná učitelka češtiny je však proti. Kweukeho starostí jsou přece hlavně góly...

 

René Volfík, ČTK

Příklady táhnou. Začátkem prosince natočil jihoafrický režisér klip o Václavu Kadlecovi, útočníkovi z drsné pražské čtvrti Jarov. A drsňák poté dal gól CSKA Moskva. Fotbalová Sparta teď použila stejný recept. Pro své webové stránky nahrála odlehčenou scénku s kanonýrem Léonardem Kweukem, který by měl být oporou v sobotním šlágru jara v Plzni.

Rivalové zvolili před očekávaným duelem odlišný přístup. Plzeňští předstoupili před veřejnost naposledy v úterý, od té doby nesmějí hráči do médií mluvit. Jako by ve Štruncových sadech zavládl výjimečný stav. Na Letné je zatím atmosféra uvolněnější a také předzápasové video má fanoušky oslovit legrační a nadnesenou formou.

Kamerunský obr v něm vystupuje s nohama na stole během hodiny češtiny. Složitý jazyk mu zatím moc nejde, ožije až ve chvíli, kdy je řeč o Spartě a o Plzni. Ta je pro něj hlavně pojmem pro dobré pivo, napít se ho ale nemůže. „Pivo nech mě, ty dávej góly!“ dostane Kweuke jasný příkaz od sparťanské češtinářky.

Jak se mu to podaří, mohou diváci posoudit v sobotu od 17:20...

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..