Olomouc - Slavia 0:0Sigma na prešovský beton Slavie nevyzrála, a tak se body dělily

OLOMOUC

Slavia předvedla v Olomouci pověstný „prešovský beton“ a protože Sigma na něj nic nevymyslela, zrodila se na Andrově stadiónu bezgólová remíza. Hosté přijeli na Hanou evidentně bez útočné snahy s cílem jen bránit. Od úvodních minut se proto hrálo pouze na jednu branku.

Vlevo Michal Ordoš (Sigma), vpravo David Hubáček (Slavia) bojují o míč v utkání 21. kola, které skončilo bezbrankovou remízou.

Ofenzívní smršť Sigmy se ale nekonala. Domácí se proti důrazné defenzívě Slavie prosazovali jen obtížně, když jim vázla finální přihrávka. Bránu Vaniaka v prvním poločase ohrozil dvakrát jen Šultes. Poprvé veterán v bráně Slavie jeho nepříliš prudkou střelu kryl, podruhé měl obrovské štěstí, když útočník Hanáků z vyložené pozice hlavou trestuhodně minul.

Slavia na sebe upozorňovala jen množstvím mnohdy hrubých faulů, které sudí trestal nedostatečně. Jeden z nich, Trubily, odnesl Schulmeister, který kvůli zranění kotníku musel už v 25. minutě předčasně vystřídat.

Ve stejném duchu začal i druhý poločas. Blíže gólu ale paradoxně byli Slavisté a to po ojedinělém brejku, který táhl Kisel. Gólman Drobisz proti němu nepochopitelně vyběhl daleko za šestnáctku a záložník Slavie měl najednou prázdnou celou branku. Naštěstí pro domácí však míč poslal těsně vedle a ochozy si oddechly.

O šest minut později mohlo udeřit na druhé straně. Hořava však parádní přihrávkou Doležala pohrdl a z deseti metrů přestřelil. Sigma dál tlačila, ale nic nevymyslela a tak se body dělily.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Slavík. ŽK: Janotka - Trubila, Čelůstka, Pospěch, Jarolím, Janda, Hora. Diváci: 8144.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Schulmeister (25. Doležal, 73. Ordoš), Petr (55. Navrátil), Šultes. Trenér: Psotka.
Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (90. Milutinovič), Jarolím, Kisel, Janda, Koreš (78. Vlček)- Pospěch (60. Černý). Trenér: Petrouš.