Slavia - Bohemians 1905 3:0Slavia porazila ve ve vršovickém derby bez diváku Bohemians 3:0

33. Koreš 1 : 0
45. Pospěch 2 : 0
90. Čelůstka 3 : 0

Fotbalisté Slavie Praha porazili v posledním kole první fotbalové ligy Bohemians 1905 3:0. Vršovické derby týmů, které v letošní sezoně využívaly za domácí stadion Synot Tip Arenu, se musel odehrát kvůli disciplinárnímu trestu Slavie bez diváků. Góly vstřelili v prvním poločase Štěpán Koreš a Zbyněk Pospěch, skóre uzavřel v závěru Ondřej Čelůstka.

Brankář Bohemians 1905 Radek Sňozík - ilustrační foto.

Od začátku utkání dominovali slávisté, ale jejich střely míjely bránu. Vedoucí branky se dočkali ve 33. minutě. Centr z pravé strany propadl až na zadní tyč, kde ho zblízka umístil záložník Koreš a připsal si čtvrtou branku v sezoně.

V poslední minutě prvního poločasu pak zdvojnásobil vedení Pospěch, který přesnou ranou zakončil rychlý protiútok. Osmadvacetiletý útočník zaznamenal sedmý zásah a v týmové tabulce střelců dorovnal loučícího se kapitána Kisela.

Také po přestávce dominovali fotbalisté Slavie, ale obránce Trubila ani střídající útočník Hora se nedokázali trefit mezi tyče. Z velkých příležitosti přestřelili čtvrt hodiny před koncem také kapitán červenobílých Kisel i poté další střídající forvard Vlček.

"Klokani" nestíhali rychlejšího techničtějšího soupeře bránit a sami si nedokázali vypracovat žádnou vážnější příležitost. Ve druhé minutě nastaveného času pečetil jasnou domácí výhru třetí brankou stoper Čelůstka.

Bohemians potvrdili, že se jim u městského rivala nedaří. Na hřišti Slavie v samostatné lize zvítězili pouze jednou a to v září 1993. Domácí brankář Martin Vaniak se tak bez problémů loučil s kariérou čistým kontem. Méně důvodů ke spokojenosti měl před svým odchodem do Trnavy trenér Bohemians Pavel Hoftych.

SK Slavia Praha - Bohemians 1905 3:0 (2:0)
Branky: 33. Koreš, 45. Pospěch, 90. Čelůstka. Rozhodčí: Jílek - Wilczek, Večeřa. ŽK: Kaufman, Černý - Sedláček, Hartig.
Slavia: Vaniak - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý (73. Milutinovič), Jarolím, Janda, Koreš (54. Hora) - Kisel - Pospěch (65. Vlček). Trenér: Petrouš.
Bohemians: Sňozík - Cseh, Nikl, Lukáš, Jindřišek - Moravec, Sedláček (58. Potočný), Držík, Kraus (90. Hauer), Bartek - Hartig (40. Nešpor). Trenér: Hoftych.