Ostravská mizérie se prohlubuje, Teplice vyhrály v Liberci

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili v úvodním sobotním utkání pátého kola první fotbalové ligy nad domácím Baníkem Ostrava 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil Lukáš Hartig. Ostravská mizérie probíhající sezóny pokračuje, po pěti zápasech mají Ostravané v tabulce nula bodů. Pražané nasbírali bodů již dvanáct. Jediný gól stačil na výhru i Slovácku proti Dukle. Teplice po třech zápasech bez gólu konečně zabraly a v Liberci vyhrály 2:0.

Martin Lukeš z Baníku Ostrava (vpravo) odkopává míč před Lukášem Budinský z Bohemians 1905.

Už v jedenácté minutě vystrašil domácí fanoušky, kterých přišlo na stadión přes čtyři tisíce, Budínský, jenž nastřelil břevno Pietrzkiewiczovy branky. Pro domácí to však nebylo dostatečné varování. O sedm minut později nacentroval stejný hráč míč před bránu. Řezník balón do bezpečí nedopravil a Lukáš Hartig zblízka prostřelil brankáře Baníku.

Baníkovci se snažili srovnat krok po celý zbytek zápasu. Nejblíže vyrovnání byli osm minut před koncem druhé půle, když Lukeš napálil z dálky břevno. Gólman Bohemians Sňozík však udržel čisté konto a Ostrava popáté z pěti zápasů odešla bez bodového zisku. Pražané naopak zvítězili v probíhajícím ročníku Gambrinus ligy již počtvrté.

Slovácko má první výhru, porazilo Duklu

Slovácko porazilo pražskou Duklu 1:0 a připsalo si první vítězství v sezóně. Domácí si už v prvním poločase vytvořili územní převahu s mnoha šancemi, dopláceli však na nepřesné zakončení a jistého brankáře Pražanů Radu. Po změně stran zahrozila i Dukla a nebyla daleko od vedoucího gólu, jenže Hanouskovu střelu zastavilo břevno.

To v 67. minutě udeřilo na druhé straně, když Došek sklepl míč pro Kerbra, který svým prvním ligovým gólem otevřel skóre. Dukla přesto mohla vytěžit alespoň bod, v nastaveném čase však Slovácko podruhé zachránilo břevno, tentokrát po přímém kopu Bergera.

Teplická lekce z produktivity

Teplice po třech zápasech bez gólu konečně zabraly a v severočeském derby vyhrály v Liberci 2:0. První poločas byl přitom v režii domácího týmu, který však doplatil na nulovou produktivitu. Ve vyložených šancích totiž postupně selhali, Blažek, Gebre Selassie i Polák.

Aidin Mahmutovič z Teplic (vlevo) se raduje se spoluhráči z prvního gólu v Liberci.foto: <a href="http://www.ctk.cz/">ČTK</a>/Radek Petrášek

Hned na začátku druhého dějství se navíc Teplice ze své první vážnější možnosti prosadily, když se hlavou trefil Mahmutovič. O osm minut později navíc vypálil Ljevakovič a po chybě brankáře Bičíka zapadl míč do sítě.