Po nezdaru jsme prostě víc chtěli, glosoval sparťanský Hašek lekci uštědřenou Plzni

29. srpna 2011 21:59 - PLZEŇ

Pro obhájce titulu krutá lekce. Po spanilé jízdě pohárovou Evropou a postupu do Champions League tuplovaně. „Ale zasloužená, protože po neúspěchu v Evropské lize proti rumunské Vaslui naši hráči prostě víc chtěli,“ lakonicky, ale naprosto věrně glosoval šlágr ligového kola, v němž Sparta vyhrála 2:0 v Plzni, letenský kouč Martin Hašek. „Takový zápas v lize ještě neodehrála,“ složil hostům poklonu i plzeňský kouč Pavel Vrba.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Diametrální rozdíl. Cílevědomá, organizovaná, všechny úkoly dokonale plnící Sparta, proti ní plzeňská bezmoc měnící se s přibývajícími minutami v jeden velký zmar. „V pohárech prostě hrajeme jiný fotbal, než k jakému jsme se dostali se Spartou. Gard se vyměnil, ona dala rychlý vedoucí gól, čekala, sbírala balóny po našich nepřesných rozehrávkách a z brejků nás trestala: A my? Za celý zápas jsme se nedostali do jediné šance,“ uznal Vrba, že jeho celek totálně vyhořel.

Trenér Plzně Pavel VrbaTrenér Plzně Pavel Vrbafoto: Právo/Petr Hloušek

„Prostě jsme potřebovali odčinit pohárový neúspěch, a proto jsme se dobře připravili a maximálně se na plzeňské střetnutí zkoncentrovali. A hráči nejenže podali zodpovědný výkon, ale dodrželi i určenou taktiku,“ reagoval s klidem a nadhledem jeho sparťanský kolega Martin Hašek.

Na Letné klid byl, je a bude

S úlevou také, to se ví. Výhra v Plzni nechá na vyřazení z Evropské ligy trochu zapomenout, osmibodový náskok na obhájce titulu rozčarování z předčasného odchodu z evropské pohárové scény alespoň zčásti zahladí. Na Letné tak k žádnému zemětřesení nedojde, ba naopak – zavládne klid.

„Ale my přece neděláme fotbal proto, abychom měli klid, ale abychom vyhrávali. A to se nám daří, protože z devíti podzimních zápasů jsme jich osm vyhráli. Jen nepovedený poločas ve Vaslui nás připravil o úspěch, což stále mrzí a mrzet bude,“ nemínil se nechat Hašek výhrou v Plzni chlácholit či nějak konejšit. A to přesto, že před zápasem žádný nůž na krku neměl, ba ani nějaké ultimátum od letenského vedení nedostal.

Fotbalisté Sparty se radují z vítězství nad Plzní.Fotbalisté Sparty se radují z vítězství nad Plzní.foto: Právo/Petr Hloušek

„Nikdo z vedení, ba ani z majitelů se mnou nehovořil. A s nikým z realizačního týmu rovněž ne. Proto jsem se snažil dělat svou práci dál co nejlépe a připravit po pohárovém neúspěchu mužstvo na Plzeň, aby uspělo. Povedlo se,“ prozrazoval, že od čtvrteční noci a vyřazení s rumunskou Vasluií vládl na Spartě klid.

Vrba uznal: Manko je děsivé

Teď ho osm bodů ještě umocní. Pro mistrovskou Plzeň manko přímo děsivé, které nechtěla dopustit. „Jenže je realitou. A po pěti odehraných kolech k tomu. Ztrácíme strašně moc, a ke všemu na Spartu, která se těžko dohání, když někomu uteče,“ uznával plzeňský trenér Vrba, v jak komplikované situaci se jeho mužstvo zmítá.

„Ale zkoušet to musíme. Loni na podzim jsme měli náskok ještě větší a Sparta ho dovedla stáhnout, takže se o to musíme pokoušet také. Samo sebou že musíme doufat, že také začne klopýtat,“ přál si po lekci, které Pražané jeho týmu dali.

zp, Sport.cz

  1:0 Sparta - Slovácko 1:0 dohráno
20210418T18:30:00+0200
Sparta vs. Slovácko
Sparta vs. Slovácko
Sparta
Slovácko
  0:1 Liberec - Slavia 0:1 dohráno
20210418T16:00:00+0200
Liberec vs. Slavia
Liberec vs. Slavia
Liberec
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..