Nový kouč Slavie Straka: Je možné, že mě potká to, co Hřebíka

2. října 2011 18:37

V minulosti coby kovaný sparťan říkal, že by Slavii nikdy trénovat nemohl. Od pondělí je František Straka novým koučem fotbalistů Slavie. Je jasné, že nebude mít na růžích ustláno. Už během zápasu s Olomoucí, kdy jeho jmenování ještě nebylo oficiální, křičel slávistický kotel několikrát směrem k VIP tribuně, kde seděl: „Strako táhni na Spartu. Straka je ču...“

Nebojíte se, že vás potká to, co Hřebíka, vašeho nástupce ve Spartě z roku 2004? Fanoušci ho nenáviděli, vyhrožovali mu a počmárali mu dům...

To je možné.

Nestrkáte tímhle angažmá hlavu do oprátky?

Já to v první řadě beru jako profesní záležitost. Dostal jsem nabídku na džob od Aleše Řebíčka (majitel Slavie). Zavolal mi, jestli bych nechtěl Slavii pomoci. Znám ho už z dob, kdy jsem začínal v Teplicích. Je mi jasné, že nějaké reakce budou. Ať už pozitivní nebo negativní. Chci udělat maximum proto to, abychom zvedli Slavii, kam patří.

Jak vám bylo, když na vaši adresu fanoušci skandovali hanlivé pokřiky?

Já doufám, že se všechno bude odvíjet od výsledků. Chci, aby ten tým šlapal a rád bych dokázal, že moje angažování byla správná volba. Vše se bude odvíjet od výsledků.

Odrazoval vás někdo, abyste nabídku Slavie vzal?

Mluvil jsem s Honzou Bergrem (jedna z ikon Sparty). Říkal mi: Franto, to je prostě naše práce. Podívej se, kolik hráčů odchází ze Sparty do Slavie a obráceně. A podle mě není nikde psáno, že by sparťan nemohl trénovat Slavii a obráceně. I takoví trenéři tu byli. Vážím si toho, že jsem nabídku dostal.

Máte Slavii aspoň trochu zmapovanou?

Já jí sledoval i v době, kdy jsem byl v zahraničí. Před několika měsíci byla Slavia klinicky mrtvá, teď je bez dluhů. Těžko teď mohu prezentovat, kam až se mužstvo může dostat. Důležitý je ten tým. Chci, aby kluci ukázali svůj potenciál, aby dobře věděli, za koho hrají.

Už máte představu, jak bude vypadat realizační tým?

Nechám si Vaniaka na gólmany a Poustku, z béčka si přivedu Bédu Vrabce.

Jan Krůta, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..