Dukla - Jablonec 1:3Jablonec porazil na Strahově Duklu a vrátil se na druhé místo

23. Hanousek 1 : 0
54. Beneš 1 : 1
73. Zábojník 1 : 2
76. Piták 1 : 3

Fotbalisté Jablonec porazili v utkání 11. ligového kola Duklu Praha a vrátili se na druhé místo v tabulce pět bodů za vedoucí Spartu. Nováček nejvyšší soutěže sice v azylu na Strahově, kam se přesunul kvůli instalaci vyhřívaného trávníku na Julisce, nad favoritem vedl po Hanouškově trefě, ale hosté brankami Beneše, Zábojníka a Pitáka v druhé půli skóre otočili. Dukla našla přemožitele po pěti předešlých utkáních bez porážky.

Druhý vzájemný souboj během čtyř dnů přitom začal lépe pro Pražany a vyvíjel se přesně opačně než středeční pohárová odveta. V té Dukla po dvou rychle inkasovaných gólech v úvodu dokázala otočit skóre a vyhrála 3:2, ale z postupu se stejně radoval soupeř. Tentokrát byl v úvodu mnohem nebezpečnější ligový nováček.

Jablonec sice častěji držel míč, ale při vymýšlení útočných akcí postrádal nápad a mnoha nepřesnostmi při rozehrávce nabízel Dukle šance na četné brejky. V sedmé minutě ještě Lietava mířil vedle a o chvíli později neuspěl při úniku do otevřené obrany ani druhý z útočníků Berger, ale třetí velkou šancí už Pražané nepohrdli. Ve 23. minutě doklepl míč do odkryté branky Hanousek.

Dukla i bez potrestaného záložníka Gedeona zpočátku držela s favoritem krok a v úvodním dějství se pod souvislejší tlak dostala jen na deset minut. S ranou jabloneckého Pitáka si ale poradil brankář Rada a domácí přežili i následný závar ve vlastním vápně po rohovém kopu. A těsně před pauzou dokonce mohli svůj náskok dvakrát pojistit, jenže Svatonský hlavičkoval vedle a Berger se zamotal v kličkách.

Duklu přišly zahozené šance draho. Baumit se vrátil z kabiny nabuzený, přebral otěže utkání a po devíti minutách vyrovnal skóre. Nakrátko rozehraný roh umístil hlavičkou přesně k tyči Beneš. Hostům narostla křídla a Dukla najednou začala vyklízet střed pole. O obrat se mohl postarat Jarolím, ale v těžké pozici uklouzl a mířil vedle.

Otočit skóre se povedlo až v 73. minutě Zábojníkovi. Hostující bek se důrazem protlačil ke střele a s pomocí teče bránícího Pospíšila překonal bezmocného Radu. Teprve druhé venkovní vítězství Jablonce v sezoně zpečetil v 77. minutě Piták.

Dukla Praha - Baumit Jablonec 1:3 (1:0)
Branky: 23. Hanousek - 54. Beneš, 73. Zábojník, 77. Piták. Rozhodčí: Kocourek - T. Kovařík, Makovička. ŽK: Lietava, Přeučil - Jarolím, Eliáš, Kovařík. Diváci: 1156.
Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Šiml (60. Přeučil), Hanousek - Berger (79. Pázler), Lietava, Svatonský (71. Podrazký). Trenér: Kozel.
Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Zábojník - Kopic (73. Kopic), Loučka, Jarolím (85. Vaněk), Piták, Kovařík (89. Novák) - Lafata. Trenér: Komňacký.