Udělali jsme individuální chyby, uznal brankář Křížek

Měl hodně práce, což se ale dalo čekat. Českobudějovický fotbalový gólman Zdeněk Křížek se musel při zápase v Liberci pořádně ohánět. Přesto nezabránil porážce 0:4, která nechává Jihočechy v sestupovém pásmu prvoligové tabulky.

Jak jste viděl začátek utkání?

Prvních dvacet minut jsme hráli dobře. Vycházela nám taktika, abychom brzy nedostali gól. Úvod jste tedy přečkali a dokonce jsme šli i párkrát do brejků.

Kdy nastal zlom?

Udělali jsme individuální chyby. Po první obdržené brance jsme se skoro položili. Pak nám to tam napadalo, poločas 0:3 a bylo rozhodnuto. Druhý poločas si domácí v pohodě pohlídali a přidali další gól. Otočit zápas proti rozjetému Liberci, to nebylo v našich silách.

Berete vítězství Liberce 4:0jako důkaz jeho kvalit, nebo vaší slabé hry?

Určitě jsme nechtěli takhle dopadnout. Bohužel nás domácí přehráli. Jejich síla spočívá v ofenzivě. Každý útok tak hrozí gólem. Ale nesmíme rezignovat.

Co pro vás bude v podzimním finiši nejdůležitější?

Musíme si zápas z Liberce rozebrat a v reprezentační pauze se připravit na další kolo. Hostíme doma Žižkov a bude to souboj o záchranu.