Jablonec jde před Spartu na druhé místo. Baník po obratu slaví

Fotbalová Fortuna liga pokračuje vloženým 28. kolem, které v úterý nabídlo tři zápasy. Jablonec se po jasné výhře 3:0 nad Karvinou alespoň do středy vrátil na druhou příčku o dva body před Spartu. Baník otočil zápas s Mladou Boleslaví a vyhrál 2:1. České Budějovice prohospodařily dvoubrankový náskok, a nakonec s Olomoucí remizovaly 2:2.

Ivan Schranz z Jablonce se raduje z prvního gólu, který dal z penalty, v duelu s Karvinou.

Jablonec potvrdil, že hraje ve skvělé formě. Karvinou také vyřídil už během první půle. Ivan Schranz proměnil penaltu a další zásahy přidali Martin Doležal a Dominik Pleštil. Severočeši prodloužili neporazitelnost na osm zápasů a minimálně do středy se mohou opět vyhřívat na druhé příčce. Hosté poprvé od návratu kouče Jozefa Webera nebodovali a jsou jedenáctí.

Baník sice hned v úvodu po trefě Jiřího Klímy prohrával, ale po změně stran srovnal po faulu na Ndefeho z penalty Dyjan Carlos de Azevedo. O výsledku nakonec rozhodli dva střídající hráči, když po výborné práci Davida Buchty vystřelil výhru Baníku Daniel Tetour. Ostrava bodovala počtvrté za sebou a posunula na sedmé místo se stejným bodovým ziskem, jako mají osmé Pardubice. Boleslavští nebodovali po čtyřech kolech a jsou čtrnáctí.

Jihočeši si vypracovali dvoubrankové vedení zásluhou Matěje Valenty a Lukáše Havla už po jedenácti minutách. Hanáci však po změně stran srovnali po proměněné penaltě Pabla Gonzáleze a gólu Kryštofa Daňka. Dynamo tak prodloužilo čekání na výhru už na 10 zápasů a zůstalo dvanácté. Sigma bodovala ve čtvrtém utkání za sebou a udržela si devátou příčku.