Teplice počtvrté remizovaly se Slováckem

TEPLICE

Tepličtí fotbalisté pokračují v neveselé tradici se Slováckem. Již počtvrté za sebou skončil vzájemný zápas remízou, tentokrát 1:1. Vše zajímavé se odehrálo na začátku druhé půle, kdy nejprve Vojíř dostal domácí do vedení trefou z penalty. Ovšem za dvě minuty bylo srovnáno.

Teplice se poprvé v letošní sezóně na domácím stadionu neradovali z vítězství. Dnes jim radost zkazil Abrahám, který obratem odpověděl na teplický gól z penalty.

První poločas oba týmy odehrály ve znamení zmatku a nepřesností, na což také diváci reagovali pískotem. Jestliže se v první půli chabě zaplněný stadion nudil, začátek té druhé vařil krev. Už po čtyřech minutách se po Verbířově obloučku v šestnátce skácel Tesařík po přetlačované s hostujícím Pavlíkem a sudí Čuřín nařídil velmi spornou penaltu. Z ní poslal Verbíř svým prvním letošním gólem Teplice do vedení.

Ale z něj se žlutomodří radovali necelé dvě minuty. Po Hunalově kiksu se k centru od postranní čáry dostal Ivana a jeho oblouček na zadní tyči poslal do sítě hlavičkující Abrahám, který si spravil chuť po předchozím penaltovém souboji na druhé straně. Hektickou tříminutovku pak ukončil teplický záložník Krmaš, jehož střela z dvaceti metrů skončila na břevně Drobiszově brány.

Od té chvíle začali hrozit Jihomoravané, domácí vystrašil v 66. minutě střídající útočník Zbyněk Pospěch, když po Abrahámově chytrém vysunutí pálil vedle Poštulkovy brány. A po čtyřech minutách to s teplickým souborem vypadalo ještě hůř, ale aktivní Abrahám po svém průniku a kličce Poštulovi nastřelil z těžkého úhlu jen břevno.

V první minutě nastavení málem domácí zopakovali situaci z předchozích dvou domácích představení, kdy vítězství na svoji stranu strhli až v úplném závěru, ale Diveckého rána po Doležalově nahrávce prosvištěla metr vedle levé tyče Drobiszovy branky.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)
Rozhodčí: 49. Verbíř z pen. - 51. Abrahám.Rozhodčí: Čuřín - Petřík, Kafka. ŽK: Sabou - Polách, Drobisz. Diváci: 3185
Teplice: Poštulka - Krmaš, Rada, Hunal, Kaufman (90. Klein) - Doležal, Sabou, Benát, Tesařík - Mašek (67. Divecký), Verbíř (70. Veleba)Trenér: Mareček
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek - Pavlík, Polách, Jarolím, Abrahám (90. Petržela), Kadlec - Ivana (76. Nezmar), Kolář (56. Pospěch)Trenér: Jarolím

Brno v Budějovicích jen remízu

Brněnští fotbalisté mohou ztratit na vedoucí Spartu další body. V Českých Budějovicích dnes uhráli jen remízu 1:1 a lídr tabulky jim může odskočit na rozdíl tří bodů, pokud v neděli zvítězí v Liberci.

Brno dnes podalo stejně jako domácí nadprůměrný výkon. Budějovičtí byli častěji v ofenzivě a předváděli vtipné kombinace, Brněnští sázeli víc na jistotu a lépe zahrávali standardní situace. Domácím patřil první poločas. Hbitý Kulič se nejprve prokličkoval středem hřiště, ale jeho přízemní střela šla těsně vedle levé tyče.

Skóre otevřel šest minut před koncem poločasu krásným volejem Lafata, jehož rána se odrazila od břevna za brankovou čáru.

Obraz hry se po změně stran příliš nezměnil. Domácí se hnali dopředu, ale hosté se jich nebáli a snažili se využít každou příležitost k protiútoku. A vyšla jim hned ta první po přestávce. Po rohovém kopu, který zahrával Siegl, se hlavou přesně trefil Večeřa a bylo vyrovnáno.

V 84. minutě mohl rozhodnout další střídající hráč Matoušek, po jehož ráně Václavík neudržel míč, ale jeden z obránců situaci zachránil pohotovým odkopem. V nastaveném čase ještě zblízka hlavičkoval Myšák, ale mířil vedle.

Dynamo Budějovice - 1. FC Brno 1:1 (1:0)
Branky: 39. Lafata - 53. Večeřa. Rozhodčí: Královec - Vodička, Pospíšil. ŽK: Vozábal, Chlebek - Baláž, Kowalík, MezlíkDiváci: 2921
Budějovice: Filipko - Pončák, Horejš, Homoláč, Leština - Vozábal, Adam (73. Gruber), Chlebek, Plocek (79. Matoušek) - Kulič, Lafata (85. Myšák)Trenér: Tobiáš.
Brno: Václavík - Trousil, Schuster, Křivánek, Šustr - Baláž, Siegl, Večeřa, Musil (65. Mezlík) - Kroupa, Švancara (78. Kowalík, 90. Máša)Trenéři: Jarůšek a Schwarz.

Opava rozhodla v závěru

Třígolovou smrští v poslední desetiminutovce, kterou zahájily trefy dvou Brazilců v dresu Opavy, rozhodli domácí fotbalisté o své zasloužené výhře nad do té doby dobře bránícím Jabloncem.

"Už to vypadalo na remízu, ovšem pak se nám povedly tři krásné akce, měli jsme i kus štěstí, takže jsme navýsost spokojeni," uvedl trenér Slezanů Pavel Hapal.

Opava byla v první půli lepší, Batistovu ránu musel řešit Špit a domácí nevyvedla z míry ani akce Jablonce z 9. min., kdy se Smíšek protáhl kolem Krajčoviče a jeho centr uklidil do sítě nabíhající Klapka. "Nechtěli jsme být moc zatažení," řekl kouč Jablonce Petr Rada a Hapal jen dodal: "Naštěstí jsme ukázali, že máme také dostatečně bojovné srdce."

Jeho tým odpověděl vzápětí. Přetažený centr Melinha přistrčil hlavou Kotůlek k nohám Svitáka, jenž svou ránu otřel o tyč a srovnal. "Potřetí v řadě gól ze standardky. Osmdesát minut jsme plnili pokyny, ale pak jsme vyloženě propadli," uznal Rada. Slezané působili pohyblivěji a přímočařeji, před pauzou však dělovka Zehera prolétla nad břevnem.

Nápor Opavy byl dlouho platonický, naopak Vašek zazářil při ráně Michálka. Až v 80. min. se Melinho dokličkoval na hranici šestnáctky a tečovaná střela skončila za zády Špita. Vzápětí se nepovedená rána Svitáka dostala k Batistovi, který míč napálil k tyči, a o další dvě minuty později usměrnil Hubník hlavou do jablonecké klece centr Pšeničného.

Slezský FC Opava - FK Jablonec 4:1 (1:1)
Branky: 17. Sviták, 80. Melinho, 82. Batista, 84. Michal Hubník - 14. KlapkaRozhodčí: Gallo, ŽK: Kordula, Loučka, Michálek (vš. J.)Diváci: 3249
Opava: Vašek - Laciga, Krajčovič, Kotůlek, Bureš - Metelka, Melinho (85. Kulig), Sviták, Pšeničnyj (90. Holý) - Batista, Zeher (61. Mich. Hubník)
Jablonec: Špit - Svojtka (61. Michálek), Dosoudil, Hrotek, Loučka - Weber (82. Vodehnal), Klapka, Kordula, Laštovka - Smíšek, Šenkeřík (67. Hušek)

Slavie potřetí doma vyhrála, Csaplár přesto soptil

Stačila fatální chyba gólmana Černého deset minut před koncem a fotbalisté Slavie si v 6. ligovém kole zkazili poklidný sobotní večer. O povinné tři body se s outsiderem strachovali až do samého závěru.  "Jsem zklamaný! Měli jsme soupeře za stavu 2:0 dorazit, ale zase se vloudila do našich hlav neprofesionalita a neserióznost. Opět jsme udělali dětské chyby. Budu hráčům nadávat a padnou pokuty," řekl naštvaný trenér Josef Csaplár po třetí domácí výhře Pražanů v sezóně.

Slabý nováček z Drnovic dlouho nepředváděl na Strahově prakticky nic a prohrával záhy 0:2. Pak ale překvapivě bojoval ze všech sil o první bod z cizího hřiště. Slavia šla za body v poklidném rytmu: nejprve si soupeře čtvrt hodiny oťukávala a pak ho dvěma trefami uzemnila. Krásným gólem se předvedl nejprve Sedláček, který prostřelil z trestného kopu zeď, krátce na to prolétl míč šestnáctkou až ke Zbončákovi a ten míč napálil do sítě levačkou - 2:0.

Chabý projev hostů nezměnilo ani brzké dvojité střídání. Jenže... V 81. minutě vyběhl nesmyslně gólman Černý z vápna proti Klinkovi, u míče byl o mnoho později a útočník hostí skóroval do prázdné branky - 2:1. "Bylo to strašně zbytečné. Podvědomě jsme druhou půli asi podcenili, trenér nás přitom o přestávce upozorňoval, že soupeř už nemá co ztratit a vletí na nás," řekl střelec druhé branky Martin Zbončák.

"Ten gól mě bude stát pět tisíc," přiznal. Trenér Csaplár v závěru nervózně hulákal u střídačky na své hráče. Aby ne, domácí obránce Rychlík trefil jen břevno a Drnovice v závěru tlačili ze všech sil. Vyrovnání se však nedočkaly. "Stačil jeden centr na Klinku a byla to plichta," kroutil hlavou Csaplár.

Slavia - Drnovice 2:1 (2:0)
Branky: 18. Sedláček, 20. Zbončák - 81. KlinkaRozhodčí: Helebrant, ŽK: Schindler, Abanda, Ševela, Víšek (všichni D.)Diváci: 2622
Slavia: Černý - L. Došek, Holeňák, Bejbl, Rychlík - Piták (87. Latka), Gedeon, Sedláček (75. Švec), Zbončák- Kuka (64. Vlček), Adauto.
Drnovice: Bureš - Neuwirth (27. Bílek, 88. Holenda), Ševela, Schindler, Víšek - Adamec, Abanda, Holomek, Vajda (27. Onofrej) - Klinka, Holub.