Mistr jako ve zlém snu! Zachraňující se Olomouc rozcupovala Plzeň na jejím hřišti 4:0

Liberec se šokujícím obratem proti Mladé Boleslavi tři body za vedoucí Spartou udržel. Ještě více senzačním způsobem na to zareagovali fotbalisté mistrovské Plzně. V duelu 20. kola Gambrinus ligy doma utržili debakl 0:4 se zachraňující se Olomoucí! Na lídra tak dál ztrácejí devět bodů. Hradec Králové podlehl Dukle 0:2 a Slavia již bez kouče Straky remizovala 0:0 s Jabloncem.

Reprezentant Rajtoral nevěří svým očím, radující se Olomouc nasázela Plzni čtyři góly!

Kouč Liberce Jaroslav Šilhavý na hlavní tribuně nevěřícně nadskakoval radostí, nový šéf Hanáků Jan Gottvald pak ve VIP sektoru přímo šílel nadšením.

Jen příznivci Plzně zůstali jako přimražení. Co je teď platné, že Viktoria v minulém kole vyhrála na Spartě a slavila návrat do boje o mistrovský titul? Hned v dalším zápase doma neskutečně zkolabovala a s devítibodovým mankem na Letenské jí znovu zbývá jen teorie.

Senzační vítězství Olomouce se rodilo nenápadně. Hostům stačilo ukopat bezbrankový poločas a po přestávce udeřit. Co rychlý brejk, to gól v Pavlíkově síti – takový byl průběh druhé půle. Hanáci nasázeli obhájci titulu čtyři góly, popáté za sebou neprohráli a dostali se o dva body před ostravský Baník, jemuž přepustili předposlední, sestupovou příčku.

V utkání týmů z klidného středu tabulky potvrdila svůj trvalý vzestup Dukla. Vyhrála v Hradci Králové 2:0 a posunula se již na šesté místo v tabulce.

Také v tomto utkání začaly padat góly až po přestávce – a stejně jako v Plzni jen do domácí sítě. Jako první udeřil stoper Švejdík, hned o tři minuty později se pak přidal Malý. To byl úder, z něhož se „votroci" už nevzpamatovali. Minule doma skalpovali Spartu, s nováčkem z Julisky si poradit nedokázali...

Vršovický Eden zažil zásadní změnu. Fanoušci Slavie svému trenérovi nenadávali, naopak vyvolávali jeho jméno... To všechno proto, že jejich „nepřítel" František Straka ve čtvrtek abdikoval a v pátek byl vedením mužstva pověřen jeho dosavadní asistent Martin Poustka.

Mladý kouč při svém debutu uhrál cennou bezgólovou remízu s Jabloncem. Severočeši tak nedokázali plně využít porážek Plzně a Mladé Boleslavi – na pátém místě na ně teď ztrácejí čtyři body. Slavia se dotáhla na Hradec Králové a posunula se před něj na desátou příčku tabulky.