Slavia - Parma 3:3Slavia v generálce na ligu uhrála cennou remízu s italskou Parmou

Levico Terme

Ve vydařených výkonech v přípravě pokračují fotbalisté Slavie. Na soustředění v Itálii uhráli svěřenci kouče Petra Rady v generálce na nový ročník Gambrinus ligy cennou remízu 3:3 s účastníkem Serie A Parmou. O góly Pražanů se zasloužili v prvním poločase Koreš, po změně stran pak Kisel s Vošahlíkem.

Radost fotbalistů Slavie - ilustrační foto.

Pražané hráli s favoritem vyrovnanou partii a po čtrnácti minutách se dostali do vedení, když Koreš zužitkoval na zadní tyči Škodovo přiťuknutí. Ve 26. minutě ale srovnal jednonásobný italský reprezentant Amauri a chvíli po příchodu z kabin otočil výsledek Galloppa, další hráč, který má na kontě start za národní tým.

Slávisté ale po hodině hry rychle získali zpět vedení. Po přihrávce letní posily ze Sparty Juhara přesně k tyči zamířil Kisel a v 63. minutě se trefil střídající Vošahlík. Svěřencům bývalého kouče italské reprezentace Roberta Donadoniho zachránil aspoň remízu po přesné hlavičce Lucarelli.

Slavia, která nerozhodně 3:3 hrála také v loňské generálce s Laziem Řím, vstoupí do ligové sezony příští pondělí dohrávkou proti nováčkovi Jihlavě.

Přípravná fotbalová utkání:
AC Parma - Slavia Praha 3:3 (1:1)
Branky: 26. Amauri, 49. Galloppa, 75. Lucarelli - 14. Koreš, 61. Kisel, 63. Vošahlík. Hráno v Levico Terme (Itálie)
Sestava Slavie: Čontofalský - Nitrianský, Latka (46. Dostál), Hubáček, Čonka - Petrák (83. Milutinovič) - Koreš (67. Vlček), Jarolím (59. Zmrhal), Kisel (67. Hurka), Juhar (76. Tusjak) - Škoda (59. Vošahlík). Trenér: Rada.
1. FK Příbram - Kunice 4:2 (0:2)
Branky: 50. a 64. Šlapák, 59. Hájovský, 89. Krbeček - 4. Rejhon, 21. Hyský.
Sestava Příbrami: Hruška - Štochl (33. Řezáč, 46. Šlapák), Hájovský, Trapp (46. Kvída), Mišůn - O. Pilík, Kalivoda (69. Lafrance), T. Pilík (81. Kana), Mareš - Danoski (75. Kraus), Střihavka (46. Krbeček). Trenér: Vavruška.
1. FC Slovácko - Botev Plovdiv 2:4 (0:2).
Branky: 47. Volešák, 68. Kerbr - 21. a 38. Nedělev, 63. Grynčarov, 90. Cvetkov z pen. Hráno ve Windischgarstenu (Rakousko).
Sestava Slovácka: Melichárek - Kubáň (58. Starý), Košút, Trousil, Reinberk (46. Kuncl) - Kerbr, Martykán, Daníček (58. Trávník), Volešák (75. Čtvrtníček) - Došek, Kovář (46. Kuzma). Trenér: Soukup.
Zbrojovka Brno - OFK Bělehrad 1:0 (1:0)
Branka: 33. Zavadil. Hráno v Heiligenkreuzu (Rakousko)
Sestava Brna: Doležal - Pašek, Kaufman (65. P. Buchta), Pernica, Husár (80. Král) - Glaser (60. Hyčka), Šoljič (75. Křeček), Zavadil (60. Fall), Lutonský (75. Michna) - Švancara (60. Nekuda), Jurdík (46. Mezlík). Trenér: Čuhel.