Lavička není na prášky, jeho sparťani ho však zle pokoušejí

Jako by nemohli mít nic v klidu. V Rotterdamu fotbalisté Sparty přišli v nastavení o výhru, v pondělí naopak v Jablonci rozhodli v poslední minutě řádné hrací doby o výhře 2:1. V obou zápasech se po přestávce dostali pod velký tlak, což je varování před čtvrteční odvetou s Feyenoordem. „Plyne z toho poučení, že nesmíme ztrácet aktivitu,“ konstatoval trenér Vítězslav Lavička po dramatu v Jablonci.

Jiří Jarošík střílí gól pražské Sparty v duelu s Jabloncem

Co s vámi dělají takové infarktové koncovky? Nepotřebujete prášek?

Na prášky já nejsem... (úsměv) V Jablonci to však bylo obdobné jako v Rotterdamu. Ve druhém poločase jsme malinko ztratili půdu pod nohama. Ukázali jsme však charakter a tentokrát dokázali reagovat na vyrovnání vítězným gólem. I díky patřičnému dílu štěstí.

Hodně jste si oddechl i proto, že jste v první půli šetřil Kadlece s Hušbauerem a po přestávce zase brzy stáhl Matějovského?

Zápas v Jablonci pro nás samozřejmě byl důležitý, v kontextu celého týdne jsme však potřebovali některé posty prostřídat. O to šťastnější samozřejmě jsem, že jsme nakonec vyhráli.

Přikryl rozhodl až v 90. minutě - a stálo to za to.

Tomášovi gól moc přeji, protože tvrdě pracoval a čekal právě na takový moment, kterým by zhodnotil svou práci.

Psychicky jste se na pohárovou odvetu náležitě nadopovali. Co ale fyzička?

Spousta hráčů se vydala na maximum, takže teď během dvou dnů do odvety musíme především dobře zregenerovat. Třeba takový Kweuke byl v šatně hodně vyčerpaný. On však patří k těm, kteří regenerují vcelku rychle.

Kweuke nastoupil po boku s podobně urostlým Balajem. Jak jste byl s touto útočnou dvojicí spokojený?

Oba pracovali tvrdě a poctivě. Leo se vydal ze všech sil. Bekim se dostal do několika slibných střeleckých příležitostí, ale k úplné spokojenosti je samozřejmě třeba větší efektivita.