Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Plzeň podala žalobu na sudího Adámka kvůli korupční kauze, chce půlmiliónové odškodné

5. prosince 2012 18:02 - Plzeň

Vedení fotbalového klubu Viktoria Plzeň podalo žalobu na bývalého sudího Tomáše Adámka. Ten se v dopise adresovaném Fotbalové asociaci ČR přiznal, že přijal 200 tisíc korun od funkcionáře Martina Svobody, aby řídil jarní zápas Jablonec - Plzeň ve prospěch Západočechů. Plzeň za toto tvrzení požaduje odškodné ve výši půl miliónu korun.

 

Jan Handrejch, Právo

Žalobu na ochranu dobrého jména právnické osoby podal právní zástupce Viktorie Tomáš Sokol. "Oznamovatel předpokládá, že tvrzení pana Tomáše Adámka o korupčním jednání je nepravdivé a jeho jediným smyslem je poškodit oznamovatele," stojí v žalobě, jejíž plné znění zveřejnil deník Insider a o kterém informoval server aktuálně.cz.

Plzeň se ale cítí poškozena výrokem sudího Adámka, i pokud by byl pravdivý. "I kdyby ale šlo o tvrzení pravdivé, oznamovatel s údajným korupčním jednáním nemá nic společného, naopak, i jen spekulace o jeho spojení s něčím podobným jej poškozují. Z toho důvodu má oznamovatel zájem na tom, aby bylo šetřením buď zjištěno, že se skutek nestal, anebo byl vyloučen jeho podíl na něm," uvádí se dále v dokumentu zaslaném městskému státnímu zastupitelství v Praze.

Žaloba také na rozhodčího Býmu

O úmyslu podat na sudího Adámka žalobu už dříve informoval majitel plzeňského klubu Tomáš Paclík. "Už zhruba měsíc pracujeme na právních krocích s naším silným týmem odborníků. S tím obviněním se nehodlám smířit," řekl Paclík před dvěma týdny v rozhovoru pro ČT 24. Vadí mu i to, že Adámek odmítá vypovídat a vše vysvětlit u disciplinární komise FAČR. "Já ho donutím svědčit," dodal s tím, že navrhne i detektor lži.

Žaloba je údajně připravena i na čtvrtého sudího tehdejšího zápasu Pavla Býmu, který rovněž dopisem potvrdil Adámkovu výpověď. Paclík je prý připraven podat žaloby i na další osoby či subjekty, které bez důkazů obviní Plzeň z korupce. "Každého, kdo vezme jméno Plzně do úst, čekají velmi příjemné týdny, měsíce či roky života," řekl ironicky.

Podle Paclíka je Adámek nedůvěryhodný svědek a jedná na popud třetí strany. Celá kauza by podle něj mohla být organizována šéfem Sparty Danielem Křetínským, který ji v září rozjel schůzkou s předsedou FAČR Miroslavem Peltou, na které měl předat informace o korupčním jednání v českém fotbale. "Já jsem o tom přesvědčen, ale nemám pro to důkaz," dodal Paclík.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..